• Zdrowo jemy - zdrowo żyjemy

• 12.11.2020 18:06
        • W tym tygodniu grupa IV w ramach programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowała cykl zajęć o charakterze prozdrowotnym.  Dzieci poznały Piramidę Zdrowego Żywienia, same układały jej poszczególne piętra. Wzięły udział w przedstawieniu- inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem również tworzyły prace plastyczne-malowały farbami sylwety warzyw (pomidorów, ogórków, sałaty, ziemniaków itd.), które w „skrzyneczkach” zawisły na naszej tablicy.
        • Pasowanie na Przedszkolaka

• 13.10.2020 22:11
        • „Ja, przedszkolak dzielny,
          będę zawsze uśmiechnięty.
          Będę słuchał swoje panie
          i zjadał śniadanie.
          Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,
          aby nasz świat był piękny i bogaty.
          Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył.
          żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił”.

12 października na długo utkwi naszym przedszkolakom w pamięci. Otóż tego dnia, nasze najmłodsze przedszkolaczki , pieszczotliwie zwane przez wszystkich „ Maluszkami” miały swoje święto- Pasowanie na Przedszkolaka. W tym roku mniej huczne niż zwykle, ale za to nie mniej ważne.

• W drodze do przedszkola – „Bezpieczni na drodze”

• 23.09.2020 14:20
        • Drugi tydzień września upłynął nam pod hasłem bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki uczyły się i utrwalały zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym.

Poprzez przykłady z literatury, wspólne rozmowy, naukę piosenki, zabawy oraz oglądanie ilustracji dzieci poznawały przepisy ruchu drogowego, niektóre znaki drogowe, nazywały pojazdy specjalistyczne oraz związane z poszczególnymi służbami numery alarmowe. Uczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak wzywać pomoc. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna zapadnie im w pamięć. Starsze przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, aby nabytą wiedzę zastosować w terenie.
        • Spotkanie przedszkolaków z policjantem

• 22.09.2020 19:27
        • W dniu dzisiejszym nasze  przedszkole odwiedził bardzo ważny gość. Pani sierżant Ewa Czekaj z KP w Długołęce. Podczas spotkania Pani policjantka opowiadała dzieciom o sytuacjach, w których należy udzielić pomocy poszkodowanym, oraz jakie służby wezwać. Nauczyliśmy się również dzięki Pani Ewie świetnego sposobu na zapamiętywanie numeru alarmowego 112( jedną mamy buźkę(1), jeden nosek (1), dwa oczka (2), teraz już na pewno żaden przedszkolak tego  nie zapomni.
        • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

• 21.09.2020 19:36
        • „Order uśmiechu - małe słoneczko

Dobre słoneczko, co daje nam

Radość za radość, uśmiech za uśmiech

Grzeje nam w serca każdego dnia...”

Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość. Przyznawany jest 2 razy w roku. Kawalerem Orderu Uśmiechu może zostać dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom radość.