• Spotkanie przedszkolaków z policjantem

• 22.09.2020 19:27
      • W dniu dzisiejszym nasze  przedszkole odwiedził bardzo ważny gość. Pani sierżant Ewa Czekaj z KP w Długołęce. Podczas spotkania Pani policjantka opowiadała dzieciom o sytuacjach, w których należy udzielić pomocy poszkodowanym, oraz jakie służby wezwać. Nauczyliśmy się również dzięki Pani Ewie świetnego sposobu na zapamiętywanie numeru alarmowego 112( jedną mamy buźkę(1), jeden nosek (1), dwa oczka (2), teraz już na pewno żaden przedszkolak tego  nie zapomni.
      • Pani sierżant wraz z Natalką  z grupy najmłodszej zainscenizowały rozmowę poszkodowanej dziewczynki z dyspozytorem z Centrum Powiadomienia Ratunkowego, podczas której Natalka rzeczowo i konkretnie odpowiadała na pytania policjantki.

Dowiedzieliśmy się również jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie?.Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy i odtańczyliśmy piosenkę „Znaki drogowe” .

Serdecznie dziękujemy Pani sierżant za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Marta Flis

<---do galerii zdjęć