• O naszej szkole

POŁOŻENIE  SZKOŁY

• centralna część tzw. "nowego" Mirkowa

WARUNKI LOKALOWE

Przedszkole do dyzpozycji ma 4 sale dydaktyczne, stołówkę, dostęp do zaplecza sportowego szkoły oraz plac zabaw.

Do dyspozycji szkoły:

--> 14 sal lekcyjnych:

• 8 pracowni: polonistyczna, historyczna, językowa, matematyczna, fizyczno- geograficzna, informatyczna, biologiczno- chemiczna, artystyczna),
          • 6 sal lekcyjnych udostępnionych do nauki dzieciom z klas od 1 do 3.

--> Sala gimnastyczna ( odddana do użytku w 2018 roku) wyposażona w szatnie, prysznice, toalety oraz magazynek sportowy.

--> Świetlica

--> Stołówka

--> Plac zabaw

--> Boisko

LICZBA  UCZNIÓW  W  SZKOLE -  394 (rok szkolny 2022/2023)

Nauka w naszej szkole to pasjonująca przygoda, a nauczyciele wiedzą, że jest ona najbardziej efektywna, kiedy sprawia dzieciom radość. Dlatego staramy się, aby pobyt w szkole był dla uczniów czasem spędzonym w miłej i życzliwej atmosferze, a nauka samą przyjemnością.

W czasach Koronawirusa, gdy naukę w szkole trzeba było zamieniać na zajęcia zdalne, staramy się ze wszystkich sił, aby dzieci mogły mile wspominać te trudne chwile, jednocześnie zyskując widzą zdobytą w inny, do tej pory nieznany sposób. Zajęcia lekcyjne prowadzone są na platformie Google Classroom, która daje nauczycielom i uczniom wiele możliwości do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Mocne strony naszej szkoły:

• wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska stale doskonaląca się,
          • holistyczne kształcenie,
          • wysoki poziom nauczania, o czym świadczą wyniki zewnętrznych sprawdzianów po szkole podstawowej,  diagnoz,  konkursów oraz losy absolwentów,
          • brak anonimowości uczniów, pełna informacja o dziecku i jego rodzinie,
          • atmosfera otwartości i wzajemnego zaufania,
          • dbałość o bezpieczeństwo uczniów,
          • integracja ze środowiskiem - organizowanie wspólnych uroczystości dla mieszkańców Mirkowa,
          • dobre warunki nauki i pracy.