• 14.06.2021 21:29
        • 1 czerwiec to niemalże najpiękniejszy dzień w roku  dla małych i tych trochę większych dzieci. W tym dniu i my świętowaliśmy :) Dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci mogły cieszyć się upominkami, zdrowymi przekąskami , za co serdecznie dziękujemy. Czas spędziliśmy niezwykle przyjemnie, były zabawy na dworze, puszczanie baniek, gra w Twistera, piłkę i badmintona, kino, lody, czyli to co wszystkie dzieci lubią najbardziej:)
        • Mali piekarze grupa IV

• 13.06.2021 12:46
        • Na początku czerwca poznawaliśmy różne zawody, a także akcesoria z nimi związane. Dzieci opowiadały kim chciałyby zostać jak dorosną.....jedno wiem na pewno: nigdy nie znałam tylu zawodowych księżniczek:) i mogę jeździć  jak szalona , bo za kilkanaście lat będę miała fory u policjantów (chłopcy już mi zapowiedzieli, że nie będą mi dawać mandatów):). Pobawiliśmy się również w małych piekarzy i każdy upiekł dla siebie rogalika z ulubionym nadzieniem:)

Marta Flis

• Moja rodzina grupa II

• 13.06.2021 12:37
        • Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, na zajęciach rozmawialiśmy o rodzinie. Anisa z naszej grupy wraz ze swoim Tatą przygotowali prezentację multimedialną o swojej rodzinie. Oglądaliśmy różne pamiątki rodzinne, dzieci miały okazję poznać Egipt, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca.

Podczas zajęć bibliotecznych pani Ania przygotowała dla nas niespodziankę. Mogliśmy wspólnymi siłami udekorować portret mamy, kolorowymi kwiatami.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Anna Mikołajczak

• Wiosenna łąka grupa IV

• 13.06.2021 12:29
        • Pod koniec maja rozmawialiśmy o wiosennej łące i jej mieszkańcach.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o owadach ( między innymi jak się rodzą, rozwijają, przeobrażają), jak bardzo są pożyteczne. Dzieci obserwowały " hodowlę ślimaków", które po kilku dniach wspólnie wypuściliśmy na " wolność". Ćwiczylismy również rączki wykonując pracę plastyczną i lepiąc ślimaczą rodzinkę z plasteliny.
          Marta Flis
        • Czyste Powietrze Wokół Nas – program edukacyjny dla przedszkolaków

• 13.06.2021 11:48
        • Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programowi edukacyjnemu „Czyste Powietrze Wokół Nas”, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne. Państwowa Inspekcja Sanitarna koordynuje program edukacji antytytoniowej od 2008 roku.

Program jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat. W naszej placówce został zrealizowany w grupach najstarszych I i II. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Anna Mikołajczak

Konstancja Resler

(źródło Główny Inspektorat Sanitarny )