• Przygotowania mikołajkowe i wizyta Świętego Mikołaja

• 23.12.2020 12:41
        • Najważniejszym wydarzeniem przedszkolnym, jest wizyta Mikołaja. Na początku grudnia, wszystkie grupy przedszkolne rozpoczęły przygotowania do tego wspaniałego dnia. Dzieci ubierały choinki, robiły łańcuchy, pisały listy, dekorowały sale i korytarze. W obu zerówkach pojawił się również Kalendarz adwentowy ze specjalnymi, świątecznymi zadaniami.

Najstarsze przedszkolaki wybrały się na pocztę, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja. Listy oprócz rysunków z wymarzonymi podarunkami, zawierały również obszerne życzenia (pisane przez dzieci), skierowane specjalnie do Mikołaja.
        • Przedszkolaki i energia, czyli skąd się bierze prąd

• 13.12.2020 13:39
        • Prąd - tak ważny i potrzebny, a na co dzień rzadko się zastanawiamy nad tym ile urządzeń od niego zależy. Kolejny tydzień listopada upłynął nam właśnie na sprawdzeniu jak działają niektóre z urządzeń elektrycznych i ile korzyści z nich płynie. Można powiedzieć, że był to nie tylko bardzo pouczający ale i smaczny temat. A dlaczego smaczny? To właśnie za sprawą różnych urządzeń elektrycznych, dzięki którym przedszkolaki robiły m.in.: pyszny zdrowy sok gofry, watę cukrową.

Dzieci mogły w praktyce sprawdzić jak są zbudowane różne urządzenia, jak działają i jak należy się z nimi obchodzić. A ile było radości przy smakowaniu wszystkiego, co wspólnie zrobiliśmy. Dzieci poznawały działanie latarki oraz wykorzystały ją do różnych odkrywczych i pasjonujących zabaw. Ważną sprawą było też bezpieczeństwo – każdy przedszkolak musi wiedzieć, że prąd choć tak użyteczny może też być niebezpieczny, jeśli niewłaściwie będziemy z niego korzystać.
        • Tydzień ze zwierzętami domowymi

• 09.12.2020 23:12
        • Żywy zwierzak w domu to wiele radości ale też odpowiedzialność i obowiązki. O tym musi wiedzieć już nawet przedszkolak. To ważny temat dlatego  trzeci  tydzień listopada upłynął nam w przedszkolu pod hasłem: „zwierzęta domowe”.

Dzieci rozmawiały o różnych zwierzętach, które można trzymać w domu. Wspólnie zastanawialiśmy się kiedy dziecko może mieć żywe zwierzątko w domu, a kiedy nie. A także jakie warunki potrzebne są poszczególnym zwierzętom, aby mogły zamieszkać z nami. Wiele przedszkolaków posiada swoich domowych pupili i  bardzo chętnie o nich opowiadało. Okazało się, że  najczęstszymi domownikami  są oczywiście pieski i kotki.

• 09.12.2020 22:46
        • 25 listopada obchodziliśmy święto , na które wszystkie przedszkolaki czekają równie niecierpliwie jak na Mikołajki J. Choć w tym roku dzieci nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaczków, nie znaczy wcale,  że nie uczciliśmy  Dnia Misia.

Na początku wszystkie przedszkolaki poznały historię powstania tej najpopularniejszej zabawki na świecie. A później , później radości i zabawy , ale też pracy było co nie miara!!!
          Fotobudka, gry, misiowe rebusy matematyczne, labirynty , prace plastyczne. Nie zabrakło również misiowych tańców i piosenek oraz tego co misie lubią najbardziej… pysznego miodu.

Misiowy dzień zwieńczyła przepyszna wata cukrowa ( produkcja własnaJ) mięciutka jak futerko misiaczka i słodka jak jego pyszczek.

• Pani Teatrzyk i spektakl pt. „Przygody Misia Uszatka”

• 09.12.2020 22:02
        • 24 listopada dzięki uprzejmości  Gminnej Biblioteki w Długołęce gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Teatrzyk ze spektaklem „ Przygody Misia Uszatka”. Przed przedstawieniem aktorka przypomniała nam zasady zachowania , które obowiązują podczas spektaklu w prawdziwym teatrze.

Pani Teatrzyk odegrała dla nas wspaniałe przedstawienie kukiełkowe o Misiu z oklapniętym uszkiem. Dzieci jak zaczarowane  oglądały i słuchały opowieści  o tym , jak dzieci  z przedszkola zgubiły Uszatka. Na szczęście odnalazła go potem Agatka, która wspólnie z braciszkiem Jackiem wykąpała znalezioną maskotkę.  Rodzeństwo zaopiekowało się misiem ,a rano dzieci zaniosły maskotkę do przedszkola. Dzieciom bardzo spodobała się opowieść, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję być w „ teatrze”.