• Odkrywamy „Kuferek emocji”

• 13.06.2021 19:26
        • W ramach realizacji programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", dzieci zapoznały się z tematami: emocji. Nazywaliśmy emocje ( powiedzieliśmy sobie, że wszystkie emocje są ważne - te dobre, pozytywne i te negatywne). Nauczyliśmy się również jak radzić sobie, np. ze złością ( zdmuchiwać jak piórko, zgniatać, wytupywać, wykrzyczeć). Dzieci również poznały budowę własnego ciała, wspólnie kolorowały sylwetę odrysowanego na brystolu kolegi. Maluszki pierwszy raz miały okazję malować węglem - co im bardzo przypadło do gustu.
        • Przedszkolny konkurs plastyczny „Kolorowa Jesień”

• 11.11.2020 17:33
        • W naszym przedszkolu konkurs o tematyce jesiennej ma już wieloletnią tradycję. Od 19 października trwa wystawa 23 przepięknych prac, wykonanych przez dzieci z pomocą rodziców. Z pewnością czas, jaki spędzili ze sobą autorzy dzieł był niezwykle twórczy i miły. Świadczy o tym kreatywność i zaangażowanie włożone w wykonanie prac. Na ścianach królują jeżyki, wiewiórki, sowy oraz inne wytwory, które przyciągają uwagę wchodzących. Wybrać z tylu wspaniałych prac, te które powinny zostać wyróżnione było niezwykle trudno. Wszystkie prace były godne uwagi i wszystkie zasłużyły na nagrodę.
        • Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

• 13.12.2020 11:58
        • Nasze przedszkole bierze udział w programie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach cyklu, wszystkie grupy przedszkolne przeprowadziły zajęcia o tematyce prozdrowotnej pt. "Dbamy o zdrowie z Małym Misiem" - za ten moduł, każda z grup otrzymała certyfikat. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk oraz Dzień Zdrowego Śniadania.
        • Jesień w przedszkolu

• 07.12.2020 21:30
        • Kolory jesieni żółte i brązowe, czerwone, zielone i pomarańczowe”

Bo jesień nie musi być szara, bura i ponura. A już na pewno nie u nas w przedszkolu. Wszystkie grupy omawiały przepiękną porę roku, jaką jest Jesień. Ta piękna pora roku owocująca w barwne liście i kasztany zwiastuje mroźną zimę. Piękne liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć barwny jesienny dywan…

• 11.11.2020 17:23
        • 30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Tego dnia zajęcia dedykowane były wszystkim chłopcom, odbyły się konkursy, wspaniały seans kinowy, nie zabrakło też prezentów i słodkości.

Chłopcy stanęli do konkursu o tytuł „Super chłopaka” - były zagadki, liczenie sztang, rozpoznawanie marek aut po znaczkach, czy próby wytrzymałościowe. Wszyscy chłopcy odważnie stawili czoła wyzwaniom i zdobyli tytuł. Zabawa była przednia :)