• Do , re mi, fa, sol ,la – czyli zakładamy hodowlę fasoli

• 13.06.2021 10:51
        • Dzieci z grupy II i IV samodzielnie posadziły fasolki. Kilka razy dziennie miały dyżury przy podlewaniu hodowli, wspólnie prowadziliśmy kartę obserwacji wzrostu naszych fasoli. Starszaki dodatkowo przez cały miesiąc obserwowały pogodę i swoje obserwacje zapisywały w kalendarzu pogodowym.

• Co z czego powstaje? grupa II

• 13.06.2021 10:27
        • W ramach realizacji tematu „Co z czego otrzymujemy?”, dzieci poznawały tajniki powstawania masła i majonezu. W czasie zajęć porannych przygotowaliśmy nasze specjały, którymi później delektowaliśmy się  podczas wspólnego posiłku. Przedszkolaki były bardzo dumne z efektów własnej pracy.

• A to Polska właśnie

• 13.06.2021 10:33
        • Z okazji nadchodzących świąt narodowych wszystkie grupy przedszkolne rozmawiały o Polsce. Najpierw w kontekście regionalnym, następnie krajowym. Dzieci poznały polskie legendy, obejrzeliśmy bajkę o symbolach narodowych, słuchaliśmy hymnu Polski oraz poznaliśmy większe miasta Polski i ich zabytki – oznaczając wszystko na mapie.

Maluszki stworzyły godło za pomocą łyżki i swoich małych łapek. Starszaki udały się na spacer w okolice przedszkola i stworzyły mapę najbliższej okolicy.

• 13.06.2021 00:34
        • 22 kwietnia swoje urodziny obchodzi Nasza Planeta Ziemia, w związku z tym powtórzyliśmy sobie wiadomości, na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci. Dzieci za pomocą mleka, farbek niebieskiej i zielonej stworzyły   kule ziemską. Farbką czarną naniosły nieczystości na Ziemię, które potem wyczyściły  przy pomocy patyczka zamoczonego w płynie do naczyń. Jednak najwięcej radości sprawiło im malowanie Ziemi balonami.
        • Biblioteka dla przedszkolaka

• 13.06.2021 10:51
        • Wszystkie grupy przedszkolne miały okazję odwiedzić Szkolną Bibliotekę. Bardzo miło przywitała nas pani Ania i opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jak należy zachowywać się w bibliotece – nie tylko tej naszej oraz co magicznego mają w sobie książki. Na zakończenie pani Ania przeczytała nam „Książkę bez obrazków” autorstwa Novak Benjamin Joseph.

Po pierwszej wizycie w Bibliotece starsze grupy przedszkolne, zapisały się na cotygodniowe zajęcia biblioteczne, na których  pani Ania czyta dzieciom książki. Przedszkolaki otrzymały również karty biblioteczne, dzięki czemu co tydzień mogą wypożyczać wybraną przez siebie książkę.