• W krainie baśni - grupa IV

• 11.06.2021 21:36
        • W lutym przenieśliśmy się do krainy, która jest daleko, daleko...bo za górami , za lasami.....Do krainy baśni. Dzieci przez kilka dni z zapartym tchem oglądały różne formy teatralne, uczestniczyły w naszym żywym teatrze. Kilka razy prosiły o nieśmiertelnego "Czerwonego Kapturka", czy "Trzy małe świnki", poznały również baśń o "Śpiącej Królewnie i siedmiu krasnoludkach "oraz "Jasiu i Małgosi". Rozmawialiśmy o tym jak zachować się podczas spektaklu teatralnego a jak podczas seansu w kinie. I tak na zakończenie bajkowego tygodnia przenieśliśmy się do kina, gdzie dzieci w towarzystwie odgłosów chrupiącego popcornu obejrzały piękny i mądry film animowany " Ballerina".
          Marta Flis
        • Kuchenne rewolucje u maluszków

• 11.06.2021 21:08
        • Pod koniec lutego poznaliśmy " od kuchni" pracę w.... kuchni właśnie. Dzieci odwiedziły przedszkolną kuchnie, po której oprowadziły je nasze kochane Panie Kucharki: Pani Bożenka i Pani Ewa. Nasze przewodniczki pokazały dzieciom kuchenne sprzęty, opowiedziały o swojej pracy, a na koniec zrobiły pyszną i zdrową surówkę z marchewki i jabłka. A, że równowaga na świecie być musi w środę wspólnie upiekliśmy ( mniej zdrową), ale za to samodzielnie zrobioną i pyszną pizzę:). Dzieci poznały również zasady kulturalnego zachowania się przy stole, przybory kuchenne, układały talerze, miski i sztućce w odpowiedniej konfiguracji.
          Marta Flis
        • Warsztaty o kosmosie

• 20.03.2021 20:31
        • W marcu odbyły się długo wyczekiwane warsztaty o kosmosie. Podczas spotkania pani Marta i pan Łukasz wprowadzili dzieci w tajemniczy świat kosmosu. Było to wspaniałe podsumowanie kosmicznego tygodnia, podczas którego przeprowadziliśmy wiele eksperymentów.

Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak powstało Słońce i Księżyc oraz o tym, że nocne niebo i widoczne na nim gwiazdy, to prawdziwy wehikuł czasu. Dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości na temat Układu Słonecznego, a dzięki tabletom mogły wyszukać i obejrzeć każdą planetę.
        • Zdrowe kanapki w grupie I

• 11.06.2021 20:41
        • W minionym tygodniu rozmawialiśmy o samodzielności w kuchni. Postanowiliśmy zakończyć go wspólnie przygotowanym podwieczorkiem, na który składały się przygotowane przez dzieci kanapki oraz owoce. Dzieci po raz kolejny zadziwiły nas. Powstawały niezwykle fantazyjne kanapki owocowo - warzywne. Zniknęła większość produktów, które były przygotowane, a dzieci w apetytem zajadały przygotowane przez siebie specjały – kanapki z świeżym ogórkiem, sałatą, papryką, a niektórzy i z kiełkami.

Bogumiła Trzęsowska