• Dzień Życzliwości w Przedszkolu

• 09.12.2020 23:10
        • „Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”

Tolmann Pesch

21 listopada obchodzony jest jako Świtowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest wpisane na stale do kalendarza wydarzeń naszego przedszkola, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest :

• potrzeba szacunku,
          • serdeczności,
          • uśmiechu,
          • mówienie dobrych słów,
          • niesienie bezinteresownej pomocy innym.
        • „Złota dziesiątka książek z dzieciństwa”

• 12.11.2020 22:36
        • Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole  bierze udział w projekcie czytelniczym „ Mały Miś w  świecie wielkiej literatury”. W tej edycji razem z Państwem chcemy stworzyć ranking ulubionych książeczek z dzieciństwa. Czy możecie na chwilę zanurzyć się we wspomnieniach i przypomnieć sobie tytuły? Bardzo proszę  o wiadomości zwrotne, gdyż chcemy stworzyć  „Złotą dziesiątkę książek ” rodziców dzieci z naszego Przedszkola, z góry dziękuję Państwu za zaangażowanie.

Odpowiedzi proszę kierować na adres marta.flis@szkolamirkow.pl
        • Marszałek Józef Piłsudski „z wizytą” w przedszkolu

• 12.11.2020 22:04
        • „[…] Żywiołem szczęścia jest śmiech. […]im bardziej nazywamy go dziecinnym, tym więcej jest w nim szczęścia, tym więcej jest w nim nieba na ziemi. Więc głosem z trąby błagam: matki i ojcowie, gdy sami śmiać się nie możecie, w kąt rzućcie instrumenty pedagogiczne, gdy wesoły srebrny dzwonek roześmianych buziaków dziecinnych w waszych domach się rozlega. Niech się śmieją polskie dzieci śmiechem odrodzenia […]”

Nagranie głosu Józefa Piłsudskiego z 1924 roku
        • Starszaki eksperymentują „Co pływa, co tonie?”

• 12.11.2020 23:17
        • Starszaki po raz kolejny zamieniły się w małych badaczy. Poprzednio szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego szyszki sosnowe „zamykają się”? Tym razem, wyposażeni w karty obserwacji oraz liczne obiekty badawcze, ochoczo przystąpiliśmy do eksperymentowania.

Najpierw sprawdziliśmy, które przedmioty toną, a które unoszą się na wodzie. Następnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego jedne przedmioty toną, a inne potrafią się unosić? Dzieci słusznie zauważyły, że to ciężar przedmiotów powoduje, że toną. Ale czy tak jest zawsze? Oczywiście, to też postanowiliśmy sprawdzić.