• W drodze do przedszkola – „Bezpieczni na drodze”

• 23.09.2020 14:20
      • Drugi tydzień września upłynął nam pod hasłem bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki uczyły się i utrwalały zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym.

Poprzez przykłady z literatury, wspólne rozmowy, naukę piosenki, zabawy oraz oglądanie ilustracji dzieci poznawały przepisy ruchu drogowego, niektóre znaki drogowe, nazywały pojazdy specjalistyczne oraz związane z poszczególnymi służbami numery alarmowe. Uczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak wzywać pomoc. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna zapadnie im w pamięć. Starsze przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, aby nabytą wiedzę zastosować w terenie.
      • Na zakończenie tygodnia o ruchu drogowym dzieci wykonywały  prace plastyczne – wycinały, wyklejały i rysowały. Starszaki stworzyły tablicę informacyjną z numerami alarmowymi, aby każdy przedszkolak wiedział, gdzie szukać pomocy. W galerii zdjęć można obejrzeć dumnych artystów prezentujących swoje dzieła.

Bogumiła Trzęsowska

Grupa I--->