• Strzelectwo sportowe

• 04.12.2014 20:13
        • W dniu 6 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział zawodach strzeleckich zorganizowanych we Wrocławiu na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław. Reprezentacja szkoły składała się z 20 uczniów (10 dziewcząt i 10 chłopców).
          Zawody obejmowały strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m (model broni Feinwerkbau 300, 4,5 mm). Konkurencja składała się z 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych.
          Przed zawodami odbył się krótki pokaz i objaśnienie tak, żeby w zawodach mogli wziąć udział uczniowie, którzy po raz pierwszy mieli kontakt z bronią. Instruktarz poprowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę trenerów WKS Śląska Wrocław.
          Dodatkowo została rozegrana konkurencja dla nauczycieli. W zawodach prowadzona była oddzielna klasyfikacja dziewcząt, chłopców i nauczycieli. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki wszystkich zawodników. Maksymalna liczba punktów do "ustrzelenia" przez każdego z zawodników – to 100 pkt. Klasyfikacja końcowa zostanie podana po zakończeniu całego cyklu zawodów.

W ubiegłym roku rekordzistą szkoły był Kacper Burzyński, który łącznie ustrzelił aż 91pkt

Wyniki klasyfikacji końcowej TUTAJ

W tym roku szkolnym nasza szkoła uplasowała się na V miejscu (w zawodach uczestniczyli uczniowie z 23 szkół podstawowych), a nową rekordzistką naszej szkoły została Zuzanna Pierz, która ustrzeliła 93 pkt. GRATULUJEMY!!!

dr M. Krawczyk

• 15.11.2014 01:59
        • Jak co roku, 30 września, obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  Wszystkie dziewczynki wręczyły chłopcom krawaty z  przypinkami - „uśmieszkami” i lizaka w kształcie serduszka.

Odczytałyśmy też specjalne życzenia:

,,Przyjmijcie od Nas te krawaty,

Bo one są dla Was lepsze niż kwiaty.

Gdy je założycie i się uśmiechniecie,

to każdą dziewczynę bez trudu zdobędziecie.

Wszystkiego najlepszego w Dniu Chłopaka

I dajemy Wam jeszcze słodkiego … lizaka ''

Panowie z radosnymi minami odebrali prezenty. Zobaczcie sami …do galerii zdjęć -->
                                                                              Dziewczyny z klas IV-VI
        • "Dzieci na stadionie - uczymy się o dopingu"

• 04.12.2014 20:24
        • Dnia 26.09.2014r. po raz VIII uczestniczyliśmy w akcji „Dzieci na stadionie. Uczymy się dopingu”. Grupa 44 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: A. Luto, M. Krawczyk, B. Rutkowskim, D. Chęcińskim i M. Maligą oglądała na stadionie miejskim we Wrocławiu zmagania piłkarzy WKS-U Śląska Wrocław z Górnikiem Łęczna. Tym razem głośny doping uczniów na stadionie dodał skrzydeł naszym piłkarzom, bo ten mecz należał do „Nas”. Ostatecznie WKS Śląsk wygrał z Górnikiem Łęczną 2:1.

Dziękuję opiekunom za ich cenny czas, który poświęcili naszym uczniom!
          Jesteśmy medialni: https://www.youtube.com/watch?v=QGIZ4fCVpG4
          dr M. Krawczyk