• ZABAWA KARNAWAŁOWA klasy IV-VI

• 14.01.2015 17:15
        • 13 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa klas IV-VI. Tego dnia każdy, choć na chwilę,  mógł się „przemienić” w wymarzoną postać. Przy muzyce puszczanej przez DJ Kubę Szuszczyńskiego świetnie bawili się: góral, żołnierz, Joker, księżniczki, diabełki i wiele innych postaci…:)
          Agnieszka Luto

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI„Przygoda z przyrodą”

• 13.01.2015 17:06
        • 9 grudnia 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku słuchaliśmy wierszy o zwierzętach i tajemniczym świecie przyrody.
          Uczestnicy byli świetnie przygotowani! Każde wystąpienie, przeplatane zagadkami na temat fauny i flory, było rewelacyjne.
          Recytatorów oceniało jury w składzie: p. dyrektor Edyta Podyma, Agnieszka Luto, Magdalena Jarmolińska i Ewa Tril. Miałyśmy naprawdę ciężki orzech do zgryzienia… Po długiej naradzie wyłoniłyśmy zwycięzców:
          I miejsce zajęła Wiktoria Tymków z kl. V
          II miejsce Adam Bioły z kl. VI
          III miejsce Julianna Lewandowska z kl. VI
          Konkurs prowadzili przedstawiciele świata zwierząt: Biedroneczka – Daria Chęcińska i Różowa Pantera – Radek Kaczor :)

Agnieszka Luto
          Do galerii zdjeć -->

• Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

• 04.02.2015 15:23
        • Dnia 7 stycznia 2015r. w SP w Brzeziej Łące odbyły się Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu naszej gminy (wycofała się szkoła ze Szczodrego). Reprezentacje szkół rozegrały mecze w 2 grupach. W składzie naszej szkolnej reprezentacji zagrali: Paweł Kaczmarek, Jakub Szuszczyński, Kacper Burzyński, Maria Gołębiewska i Pola Rabajczyk.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Chłopców:
          I miejsce SP z Borowej,
          II – SP z Mirkowa,
          III – SP z Brzeziej Łąki,
          IV – SP z Siedlca,
          V – SP z Długołęki,
          VI – SP z Kiełczowa,
          VII – SP z Łoziny.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Mistrzostw w Tenisie stołowym Dziewcząt:
          I miejsce SP z Siedlca,
          II – SP z Mirkowa,
          III – SP z Borowej,
          IV – SP z Łoziny,
          V – SP z Kiełczowa,
          VI – SP z Długołęki,
          VII – SP z Brzeziej Łąki.

Zawodnikom z naszej szkoły dziękuję za godne reprezentowanie szkoły podczas mistrzostw. Dzięki Wam jesteśmy WICEMISTRZAMI!!! Dziękuję!!!
          dr M. Krawczyk

• Poranek Kolęd

• 20.12.2014 13:37
        • W dniu 19.12.2014r. tradycyjnie odbyła się w szkole uroczystość tzw."Poranek Kolęd". W tym roku odpowiedzialnym za jego oprawę został ks. Łukasz, który poprzez włączenie do współudziału w poranku dzieci zarówno ze szkoły, jak i z przedszkola uczynił z niego nasze wspólne dzieło.
          Swoje umiejętności po raz pierwszy zaprezentowała Filharmonia Mirkowska (nazwa stworzona specjalnie na te okazję) - orkiestra złożona z dzieci z klas II, IV, V i VI. Mieliśmy okazję obejrzeć również spektakl pantomimę w wykonaniu dzieci z II grupy świetlicowej.
          Wystąpili również najmłodsi uczestnicy - przedszkolaki. Dziewczynki w przebraniach aniołków z grupy III zaśpiewały pastorałkę, a dzieci z grupy II przestawiły inscenizację ruchową ze śpiewem. Podkład stworzyła pani Ania, która prowadzi w przedszkolu zajęcia rytmiczne i która zawsze chętnie pomaga w tego typu działaniach.
          W Poranku kolęd gościnnie, na zaproszenie księdza Łukasza, wystąpił dyplomowany pianista z Toronto, Adam Żukiewicz. Profesjonalny występ pianisty pogłębił świąteczny nastrój uroczystości i  zainspirował nas do wspólnego kolędowania.
          Dziękujemy Księdzu za wyczarowanie tej świątecznej aury i życzymy wszystkim

ZDROWYCH I NASTROJOWYCH ŚWIĄT.
          Ewa Wojewoda
        • VI Gminny Konkurs Szopka Bożonarodzeniowa

• 06.01.2015 16:45
        • Dnia 19 grudnia 2014r., podczas Poranka Kolęd, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie VI Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. W tym roku zgłoszono 35 szopek z 6 szkół Gminy Długołęka: ze Szkoły Podstawowej im. Odkrywców i Podróżników w Borowej, ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące, ze Szkoły Podstawowej im. Polskiej Niezapominajki w Szczodrem, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Długołęce, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie.

Jury po burzliwych, długich dyskusjach – bardzo trudno było dokonać wyboru, wszystkie prace są przepiękne – wyłoniło 6 zwycięzców oraz wyróżniło 29 prac.
          Konkurs szopek odbywa się już w naszej szkole po raz 9 (przez 3 lata tylko szkolny) i  wydawać by się mogło, że zostało już wszystko wymyślone. Tymczasem pojawiają się szopki, które wciąż nas zachwycają świeżymi, oryginalnymi pomysłami, ciekawymi nowymi technikami z coraz to innych materiałów (np.: szopka z nakrętek plastikowych) oby tak dalej!  Już czekamy, co też nowego będzie w przyszłym roku!

Dziękujemy za udział i zapraszamy w następnym roku.

Zwycięzcy!

I miejsca w VI Gminnym Konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”

•  Klasa V – ze Szkoły Podstawowej im. Odkrywców i Podróżników w Borowej.
          • Jakub Kowalski – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie.

II miejsca w VI Gminnym Konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”

• Gabriela Grabowska – ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie.
          • Maciej Dzwończyk – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie.

III miejsca w VI Gminnym Konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”

• Paulina Łosin – ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące.
          • Martyna, Milena Prokopenko – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie.

Ewa Bronkowska