• 21 listopada 2014, obchody Święta Życzliwości w Mirkowie

• 04.12.2014 20:23
        • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirkowie nieprzerwanie od 1994 roku panuje Królestwo Niezwykle Uprzejmych Uczniów, które co roku powiększa swoje grono o szczególnie życzliwe osoby, szerząc tym samym uprzejmość i życzliwość wśród społeczności szkolnej. W tym roku, 21 listopada, już po raz 21 uroczyście celebrowaliśmy Święto Życzliwości.

W programie mieliśmy przyjemność zobaczyć m.in.: koronację Króla Radosława I wraz z małżonką Zuzanną Piękną (Radosław Kaczor i Zuzanna Lewandowska z klasy IV) oraz przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Irminy Fras, dzięki któremu nauczyliśmy się, że każdy może zmienić swoje zachowanie i stać się życzliwy. Nawet Gargamel, czy Zła Macocha wraz ze swoimi córkami poznali, co to znaczy być miłym i uprzejmym. Ponadto do grona ekskluzywnego Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów zostały wybrane szczególnie zasłużone osoby: ks. Łukasz i uczniowie z kl. II, którzy pomyślnie zdali EGZAMIN ŻYCZLIWOŚCI, zjedli CIASTECZKO ŻYCZLIWOŚCI oraz wypili ELIKSIR ŻYCZLIWOŚCI. Śmiałkom raz jeszcze gratulujemy!

W tym dniu nasi uczniowie oraz przedszkolaki ideę życzliwości celebrowali wesołym śpiewem klubowych piosenek, przez co uśmiech nie schodził im z twarzy cały dzień. Mamy nadzieję, że życzliwość zagościła w waszych sercach nie tylko tego jednego wyjątkowego dnia, ale będzie pielęgnowana przez was cały rok :)

• Demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 04.12.2014 20:17
        • 1 października 2014r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez uczniów kl.V: Kamilę Boluk, Martynę Prokopenko, Ninę Seifert i Patryka Radlicę oraz opiekuna SU Agnieszką Luto. Wcześniej cała społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z programami kandydatów, którzy z niepokojem czekali na wyniki głosowania.
          Większością głosów na przewodniczącego szkoły wybrano Kacpra Ponikowskiego (kl.VI), zastępczynią przewodniczącego została Julianna Lewandowska (kl.VI) a koordynatorami imprez szkolnych Emilia Trzcińska i Wiktoria Tymków z kl.V oraz Kacper Cegiełkowski i Maria Gołębiewska z kl.VI.

GRATULUJĘ

mgr Agnieszka Luto

• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

• 04.12.2014 20:14
        • 23 września, kolejny już raz, spotkaliśmy się na uroczystości z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Przypomnieliśmy przedszkolakom i uczniom, czym jest to szczególne odznaczenie i wysłuchaliśmy wesołych piosenek „Jest taki order jedyny na świecie” oraz „Uśmiechnięty order” w wykonaniu rozśpiewanych uczniów klasy V. Mieliśmy też okazję wziąć udział w pokazie tańca w  wykonaniu  Szkoły Tańca Kijkowski.
          Niestety, ulewny deszcz nie pozwolił nam na przemarsz w Słonecznym Korowodzie ulicami Mirkowa i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku…, ale co to dla nas! Z uśmiechem na ustach zorganizowaliśmy Słoneczną Dyskotekę a kiełbaski zjedliśmy w klasie :)

mgr Agnieszka Luto

• "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu"

• 04.12.2014 20:10
        • Dnia 18.10.2014r. zwarci i gotowi wyruszyliśmy kibicować naszym piłkarzom WSK-u Śląska Wrocław. Już IX raz Klub WKS Śląsk Wrocław zaprosił uczniów ze szkół z powiatu wrocławskiego do wspólnej zabawy i kibicowania.
          Nasi uczniowie po raz IX uczestniczyli w akcji „Dzieci na stadionie. Uczymy się dopingu”. Tym razem naszych piłkarzy wspierała grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: A. Luto, M. Krawczyk, D. Chęcińskim i M. Maligą. Na stadionie miejskim we Wrocławiu dopingowaliśmy naszych podczas meczu z GKS Piast. Nasi uczniowie przynoszą szczęście wrocławskim zawodnikom, bo i tym razem drużyna WKS-u Śląska Wrocław wygrała 3:0.

Dziękuję stałej ekipie opiekunów za zaangażowanie i ich cenny czas, który poświęcili naszym uczniom!

dr M. Krawczyk