• Tenis stołowy

• 14.12.2014 20:54
        • Grudzień w naszej szkole jest miesiącem przygotowań do Gminnych Mistrzostw w Tenisie Stołowym. W trakcie zajęć Szkolnego Koła Sportowego uczniowie doskonalą swoje umiejętności techniczne. W tym roku na zajęcia SKS przychodzi również nasz absolwent Michał Kaczmarek i udziela swoim młodszym kolegom cennych wskazówek. Michał K. trenuje tenisa stołowego w sekcji tenisa stołowego przy jednej z wrocławskich uczelni. Bardzo dziękuję mu za to, że wspiera swoich młodszych kolegów podczas zajęć.

• Zabawa Andrzejkowa

• 11.12.2014 18:24
        • Dzień św. Andrzeja zwany andrzejkami od wieków jest dniem wróżb dotyczących przyszłości, miłości i małżeństwa. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie, a dziś są przede wszystkim okazją do wspaniałej zabawy.
          Zgodnie z tradycją klasy IV-VI urządziły andrzejkową zabawę: tańce i oczywiście wróżby. Można było się dowiedzieć, jaki zawód będziemy wykonywali w przyszłości, jak będzie miał na imię przyszły mąż bądź żona …Śmiechu było co niemiara:)

Agnieszka Luto

• "Bądź bezpieczny – noś odblaski"

• 04.12.2014 20:21
        • Dnia 4 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z policjantami z komisariatu w Długołęce w ramach akcji "Gmina Długołęka - Gmina Bezpiecznych Dzieci". Głównym jego tematem było ogólnie pojęte bezpieczeństwo dziecka na drodze.
          Nasz dzielnicowy mł. asp. Rafał Gliga przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.
          Nasi uczniowie dobrze pamiętali te zasady, chętnie odpowiadali na pytania: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnie, jak bezpiecznie poruszać się rowerem i mówiły czego nie wolno robić blisko ulicy oraz jak należy się ubrać żeby być widocznym.
          Pan Rafał przypomniał uczniom znowelizowaną ustawę – Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych.
          Nasi uczniowie - z rąk p. Kamili Kochaniec z Urzędu Gminy w Długołęce - w ramach w/w akcji otrzmali opaski odblaskowe.

• Szachy

• 04.12.2014 19:52
        • W dniach od 3-6.11.2014r. w naszej szkole odbywały się szkolne eliminacje w szachach. Może w przyszłości znajdzie się wśród naszych uczniów następca Magnusa Carlsena. Obecnie 24-letni Norweg zajmuje I miejsce w rankingu szachowym.

W Gminnych Mistrzostwach, które odbyły się 7.11.2014r. w UG w Długołęce, nasi uczniowie zajęli V miejsce godnie reprezentując naszą szkołę.
          Skład reprezentacji szkoły: Urszula Pierz, Maria Gołębiewska, Radosław Kaczor, Kacper Cegiełkowski i Kacper Ponikowski.