• Wycieczka na pocztę

• 18.12.2014 11:21
        • W ramach projektu edukacyjnego  „ Święta Bożego Narodzenia” klasa II dnia 12.12.2014r. odwiedziła pocztę w Mirkowie. Wcześniej uczniowie samodzielnie pisali życzenia świąteczne do rodziny, koleżanek i kolegów oraz adresowali i ozdabiali koperty. Na poczcie dzieci kupowały znaczki, naklejały na swoje koperty oraz wrzucały je do skrzynki pocztowej. Dzięki życzliwości naczelnika poczty pan Piotra Śliwki oraz pani Marcie Haba-Pełka uczniowie  poznali drogę listu od nadawcy do adresata. Niezapomnianym wydarzeniem była możliwość wybierania listów ze skrzynki oraz stemplowania kopert. Bardzo dziękujemy pracownikom poczty za miłe przyjęcie i możliwość towarzyszenia im podczas pracy. Życzymy wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze.
          Klasa II z wychowawczynią.
          Lucyna Ludwiczak-Bugaj
        • Bożonarodzeniowe projekty edukacyjne

• 17.12.2014 21:35
        • „By­wa, że la­tami wal­czy­my z tym, co oczy­wis­te,
          a niekiedy naj­bar­dziej sza­lone pro­jek­ty zachwy­cają nas od pier­wsze­go wejrzenia”.
          – Éri­c-Em­ma­nuel Schmit­t –

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwań, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących świat jak nie dzieci? Projekty o tematyce bożonarodzeniowej opracowane przez naszych nauczycieli realizowane są w klasach od  I-VI.
          W klasie II pani L. Ludwiczak-Bugaj realizuje projekt „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”, a uczniowie klas IV-VI biorą udział w projekcie pt.: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” – opracowanym w 2012r. przez panią M. Krawczyk i A. Luto.
          Projekty edukacyjne skierowane zostały w szczególności do uczniów klasy I-VI, a pośrednio do całej społeczności szkolnej. Celem projektów było ożywienie i pogłębienie zainteresowań tradycją obrzędową okresu Bożego Narodzenia, poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, zintegrowanie społeczności szkolnej do realizacji zadań oraz wdrażania uczniów do podejmowania działań na rzecz siebie, szkoły i środowiska.

dr M. Krawczyk
          Do galerii zdjęć-->
        • Spotkanie z ratownikiem medycznym

• 17.12.2014 20:20
        • Dnia 17 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym i zarazem instruktorem Pierwszej Pomocy – p. Tomaszem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-VI. Celem zajęć przeprowadzonych przez p. Tomasza – wykwalifikowanego Ratownika Medycznego – było uświadomienie uczniom, że każdy z nas może przyczynić się do uratowania komuś życia. Zajęcia miały przygotować uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Tomasz przypomniał dzieciom: numery alarmowe oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej tzw. bocznej ustalonej.
          Pani dyrektor E. Podyma zaprosiła p. Tomasza na kolejne spotkania, dzięki którym nasi uczniowie zwiększą zasób wiedzy z zakresu procedur postępowania w sytuacji zaistnienia wypadku lub przypadku zagrożenia zdrowia, a przede wszystkim wpłyną na zwiększenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
          W naszej szkole od 2011r. – w ramach ogólnopolskiego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” – p. Agmieszka Luto i Magdalena Krawczyk realizują w szkole projekt edukacyjny „Mały Ratownik Medyczny”.

dr M. Krawczyk
        • Dzień Anioła

• 17.12.2014 19:48
        • 5  grudnia, już po raz trzeci, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Anioła. Ubrani na biało uczniowie paradowali korytarzami ( ciężko się biega w długiej szacie    i jakby nie wypada..:)), niektórzy mieli nawet skrzydełka i aureolki. Wyglądali cudownie! Mamy nadzieję, że ten dzień był dla wszystkich zachętą do odkrywania w sobie anielskich cech: dobra, życzliwości, cierpliwości i chęci pomocy innym.

• Spotkanie z górnikiem

• 14.12.2014 20:43
        • Dnia 4 grudnia 2014r. – w dniu Barbórki – w klasie I b odbyło się bardzo ciekawe spotkanie. Gościliśmy dziadka jednej z uczennic p. Krzysztofa Czerskiego – górnika. Dzieci miały okazję wysłuchać wielu bardzo interesujących informacji i ciekawostek związanych z ciężką pracą w kopalni. Mogły obejrzeć i przymierzyć mundur i czapkę górniczą. Oglądały również przyniesione przez p. Krzysztofa odłamki soli, miedzi, węgla, złota a także zdjęcia górników pracujących pod ziemią. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać – górnika – tak rzadko spotykanego na co dzień.

E. Bronkowska