• Wycieczka do Afrykarium

• 14.12.2014 20:54
        • Dnia 25 listopada 2014r. klasa Ib, II, IV i V była na wycieczce w Zoo we Wrocławiu, gdzie otwarto nowy kompleks Afrykarium, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Łącznie znajduje się tam 19 akwariów i basenów przedstawiających m.in.: rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne, pingwiny, krokodyle, kotiki. Afrykarium zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Warto tam pojechać. Oglądaliśmy również inne zwierzęta mieszkające w Zoo.

Lucyna Ludwiczak-Bugaj

• Warsztaty przyrodnicze: ŚLĘŻAŃSKI  PARK  KRAJOBRAZOWY- ŚLĘŻA
        • Warsztaty przyrodnicze: ŚLĘŻAŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY- ŚLĘŻA

• 04.12.2014 20:07
        • Dnia 30 września 2014r. odbyły się warsztaty przyrodnicze dla klas: Ia, Ib, II i III. Celem warsztatów były zajęcia w terenie umożliwiające bezpośrednie zetknięcie uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także uczące rozpoznawania form terenu, gatunków roślin i zwierząt.

Zajęcia warsztatowe przeprowadzili pracownicy ŚPK - panowie R. Sosnowski i W. Pazdan.
          Dzieci zdobyły Górę Ślęzę z uśmiechem na ustach. Świetnie dały sobie radę pierwszaki, a nie było łatwo. Czas wspinaczki umilali nam przewodnicy opowiadając w trakcie częstych odpoczynków legendy związane z Ślężańskim Parkiem Narodowym.

Irena Kotarska, Lucyna Ludwiczak-Bugaj

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

• 04.12.2014 20:09
        • Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystym apelem, który odbył się w sali gimnastycznej. Tradycją szkoły jest wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu. Pani dyrektor Edyta Podyma serdecznie przywitała licznie zgromadzonych rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Szczególnie powitała dwie klasy pierwsze, które znacznie zasiliły grono uczniów naszej szkoły. Tradycyjnym szklanym dzwoneczkiem obwieściła koniec wakacji. Po części oficjalnej uczniowie klasy II i V przedstawili, krótki program artystyczny.

Magdalena Krawczyk, Lucyna Ludwiczak-Bugaj

• Dzień Krzykliwego Ubioru

• 26.11.2014 22:40
        • 17 października, kolejny już raz, świetnie bawiliśmy się z okazji DNIA KRZYKLIWEGO UBIORU.
          W naszej szkole pełnej życzliwości i uśmiechu nie brakuje osób, które mają poczucie humoru!
          A takim oto wierszykiem Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich do udziału we wspólnej zabawie:
          Ubierz się w śmieszne ubrania,
          Tylko, żebyś nie wyglądał na chuligana.
          Skarpety, bluzkę, okulary
          Włóż inaczej, nie do pary.
          Możesz włożyć i koronę…
          17 października wszystko jest dozwolone!