• LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU  „PALMA WIELKANOCNA”
        • LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU „PALMA WIELKANOCNA”

• 02.04.2015 10:52
        • Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie Świat Wielkanocnych konkursu plastycznego na „Palmę Wielkanocną”.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.
          Stworzenie okazji do rozbudzenia inwencji twórczej dzieci, zaprezentowania przez nich własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych.

Na konkurs dostarczono 24 palmy. Wszystkie były wyjątkowe, bardzo pomysłowe.

Techniki wykonania palm były różne, od tych tradycyjnych, po te oryginalne.

Wybór Laureatów, jak, co roku okazał się bardzo trudny. Jury konkursu po wnikliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Zuzanna Pierz,
          II miejsce - Wojciech Jankowicz
          III miejsce - Maciej Dzwończyk

WYRÓŻNIENIA: Maja Czerska, Oliwia Kondracka, Grzegorz Cegielski, Patryk Radlica, Natalia Kruk, Natalia Lichtenstein, Jakub Skomra, Bartosz Grądalski, Natalia Bronkowska, Krystian Bronkowski, Matylda Inglot, Bartłomiej Marciniak, Maciej Kocot, Melania Inglot, Wiktoria Szewczyk, Kamil Szewczyk, Karolina Penkala, Ewelina Tetlak, Nikola Górka, Jakub Górka, Paweł Pierz, Urszula Pierz, uczniowie ze świetlicy szkolnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy za rok.
          Ewa Bronkowska

• Przywitanie wiosny

• 29.03.2015 18:46
        • „Marzanno, Marzanno odpływaj, prosimy,
          nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy”.

W piękny, słoneczny marcowy dzień uczniowie klas I-VI pożegnali zimę, a przywitali upragnioną wiosnę. Na terenie szkoły odbył się piknik przy ognisku, gdzie dzieci smażyły kiełbaski, bawiły się i wspólnie miło spęczały czas. Humory wszystkim dopisywały, a dodatkową atrakcją było oglądanie zaćmienia Słońca.

Lucyna Ludwiczak-Bugaj

• Świąteczne Katrki Dobroczynne

• 26.03.2015 17:15
        • Przed Bożym Narodzeniem 2014r. nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Świąteczne Kartki Dobroczynne". Dochód zebrany ze sprzedaży kartek, pozwolił na 3-miesięczną kontynuację programu pomocy medycznej "Na Ratunek". Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
        • Gminne Mistrzostwa Szkół Podstwowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

• 20.05.2015 23:21
        • Dnia 4 i 5 lutego 2015r. w SP w Borowej odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Po ubiegłorocznym sukcesie naszej reprezentacji szkoły, która zajęła IV miejsce (dziewczęta) i V (chłopcy) udało nam się powtórzyć te wyniki.
          W mistrzostwach biorą udział szkoły podstawowe z terenu naszej gminy (8 szkół).

Do drużyny dziewcząt reprezentującej ZSP w Mirkowie zakwalifikowały się: Pola Rabajczyk, Maria Gołębiewska (kapitan), Karolina Kubasiak, Martyna Brona, Sandra Ciura, Martyna Prokopenko, Kamila Boluk, Jagoda Miedzieńska, Urszula Pierz, Zuzanna Lewandowska oraz Maja Kamińska.
          Już po pierwszych minutach gry wyróżniającą się zawodniczką turnieju została Pola Rabajczyk – nasza bramkarka. Pola podczas ubiegłorocznych mistrzostw również dzielnie broniła naszej bramki, a swoimi umiejętnościami zachwyciła innych nauczycieli.
          Z roku na rok poziom turnieju posiada tendencję wzrostową. Dwie grupy eliminacyjne wyłoniły dwa najlepsze zespoły turnieju, które rozegrały mecz finałowy. Po bardzo zaciętym pojedynku, Szkoła Podstawowa z Kiełczowa zdobyła tytuł Mistrza Gminy, pokonując SP z Siedlca.

Nasza reprezentacja rozegrała mecz o III miejsce z gospodarzem turnieju – SP z Borowej. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę. W trakcie uroczystości zakończenia turnieju odebrały wywalczone medale.

Dnia 5 lutego 2015r. w tej samej szkole odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Chłopców. W składzie naszej szkolnej reprezentacji chłopców byli: Kacper Suwała, Kacper Burzyński, Jakub Szuszczyński, Kacper Ponikowski, Paweł Kaczmarek (kapitan), Rafał Kuzioła, Maksymilian Duda, Radosław Sznajder, Adam Bioły, Radosław Kaczor, Mateusz Lech i Kacper Grzesik.

Po zaciętej walce w grupach mecz o I miejsce wygrała SP z Siedlca pokonując w finale SP z Borowej. Swój mecz o miejsce III wygrała SP z Kiełczowa – pokonując SP z Długołęki. Nasza reprezentacja zagrała wspaniały mecz o V miejsce wygrywając go z reprezentacją szkoły z Łoziny. Dalsze lokaty: miejsce VII SP ze Szczodrego, a VIII SP z Brzeziej Łąki.

Podsumowując całą imprezę trzeba powiedzieć, że atmosfera podczas Gminnych Mistrzostw w Piłce Ręcznej była bardzo przyjemna, a zawodnicy stosowali podstawową sportową zasadę "fair play". Dzięki temu obyło się bez znacznych kontuzji.
          Reprezentacji dziewcząt i chłopców dziękujemy za sportową postawę i obiecujemy, że będziemy trzymać za Was kciuki w przyszłym roku.

dr M. Krawczyk

• ZABAWA KARNAWAŁOWA klasy I-III

• 02.02.2015 21:38
        • Uczniowie klas I-III wspaniale bawili się na zabawie karnawałowej, która odbyła się 13.01.2015r. Wszystkie dzieci pięknie prezentowały się w kolorowych strojach, niektóre trudno było rozpoznać, tak zmieniły swój wygląd. Zabawę prowadził wodzirej, który przeprowadzał konkursy i zachęcał do tańca. Swoje siły do dalszej zabawy dzieci regenerowały podczas przerwy na słodki poczęstunek. Bal minął szybko i już czekamy na następny.
          Lucyna Bugaj
          Zdjęcia: Henryk Kowalski