• Strzelectwo sportowe

• 04.12.2014 20:13
      • W dniu 6 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział zawodach strzeleckich zorganizowanych we Wrocławiu na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław. Reprezentacja szkoły składała się z 20 uczniów (10 dziewcząt i 10 chłopców).
        Zawody obejmowały strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m (model broni Feinwerkbau 300, 4,5 mm). Konkurencja składała się z 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych.
        Przed zawodami odbył się krótki pokaz i objaśnienie tak, żeby w zawodach mogli wziąć udział uczniowie, którzy po raz pierwszy mieli kontakt z bronią. Instruktarz poprowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę trenerów WKS Śląska Wrocław.
        Dodatkowo została rozegrana konkurencja dla nauczycieli. W zawodach prowadzona była oddzielna klasyfikacja dziewcząt, chłopców i nauczycieli. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki wszystkich zawodników. Maksymalna liczba punktów do "ustrzelenia" przez każdego z zawodników – to 100 pkt. Klasyfikacja końcowa zostanie podana po zakończeniu całego cyklu zawodów.

W ubiegłym roku rekordzistą szkoły był Kacper Burzyński, który łącznie ustrzelił aż 91pkt

Wyniki klasyfikacji końcowej TUTAJ

W tym roku szkolnym nasza szkoła uplasowała się na V miejscu (w zawodach uczestniczyli uczniowie z 23 szkół podstawowych), a nową rekordzistką naszej szkoły została Zuzanna Pierz, która ustrzeliła 93 pkt. GRATULUJEMY!!!

dr M. Krawczyk