• Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Orderu Uśmiechu

• 28.09.2019 14:46
        • W piątek 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Orderu Uśmiechu. Dzień ten obfitował w liczne atrakcje, a rozpoczęliśmy go śpiewająco podczas spotkania z muzyką.

Po koncercie, dzieci z grupy II dowiedziały się co to jest Order Uśmiechu, jak wygląda i jak się go nadaje.
        • Spotkanie z muzyką - pianino elektryczne

• 28.09.2019 14:46
        • W piątek – 20 września o godz. 9.00 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z muzyką. Instrumentem jaki dzieci poznały było pianino elektryczne. Pani Magdalena – pianistka, pokazała dzieciom jak się gra na tym instrumencie oraz jakie są różnice pomiędzy tradycyjnym pianinem, a pianinem elektrycznym.
        • Bajkowe Pasowanie na Przedszkolaka podczas wyjazdu do Zielonej Oliwki

• 20.09.2019 00:34
        • W czwartek (19.09.) wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę plenerową do „Zielonej Oliwki”, podczas której odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

Wycieczka rozpoczęła się od długo wyczekiwanego pikniku. Dzieci zaopatrzone w wypełnione smakołykami plecaczki, integrowały się przy wspólnym stole. Dopiero syci i weseli rozpoczęli zwiedzanie.

Na terenie obiektu znajduje się Mini Zoo. W pierwszej kolejności przedszkolaki odwiedziły dwa osiołki i konika. Kolejnym przystankiem były kurki złotopiórki oraz czupurny pan kogut. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach różnokolorowe pawie oraz mieszkające obok, stado gołębi. Rodzina niesfornych koźlątek, była ostatnim przystankiem na naszej trasie.

• Edukacja przyrodniczo-ekologiczna

• 19.09.2019 21:25
        • W środę – 18 września starsze przedszkolaki (gr. I i III) obejrzały przedstawienie pt. „Pszczoła owad mały, ale doskonały”, które zostało zorganizowane w naszej placówce z inicjatywy GOK  w Długołęce. Było to przedstawienie słowno – muzyczno – ruchowe i miało na celu przybliżenie przedszkolakom wartości środowiska naturalnego i jego mieszkańców,  w kontekście równowagi  biologicznej oraz prawidłowości funkcjonowania ekosystemu.

• Pierwszy dzień w przedszkolu

• 28.09.2019 14:45
        • Drodzy Rodzice i Przedszkolaki

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 2 września do Przedszkola w Mirkowie, aby wspólnie rozpocząć podróż do krainy przedszkolakówlaugh