• Spotkanie z muzyką - wariacje fletowe i karnawałowe

• 02.02.2020 19:25
        • Styczniowy koncert przebiegał pod hasłem: wariacje fletowe i karnawałowe. Gościem tego spotkania była Pani Gabrysia - studentka Akademii Muzycznej w klasie fletu. Dzieci miały okazję usłyszeć różne utwory wykonane na flecie, a były to między innymi: „Badinerie” J.S. Bacha, „Nokturn  Fryderyka Chopina, oraz ballada peruwiańska „El Condor Pasa”. Dzieci wspólnie z Panią Aliną bawiły się przy piosenkach: „Ku ku” oraz  „Świeci księżyc jak rogalik”.
        • Uroczyste Jasełaka w kościele gr. I i II

• 30.01.2020 17:17
        • We wtorek 21 stycznia w Kościele pw. św. Brata Alberta w Mirkowie, przedszkolaki z gr. I i II przygotowały dla wszystkich swoich bliskich Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.

Piękna sceneria, śpiew kolęd i pastorałek wprawiły zgromadzonych gości w nastój, pełen ciepła, miłości i otwartości. Dzieci z ogromnym przejęciem recytowały role oraz prezentowały swoje umiejętności wokalne. Wokół Jezusa, czule tulonego przez Maryję i  Józefa, zgromadzili się aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci. Nasi mali aktorzy prezentowali się wspaniale w przygotowanych przez rodziców strojach.
        • Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka w gr. III

• 02.02.2020 19:11
        • W czwartek, 16 stycznia, nasze przedszkolaki   z grupy III przygotowały wspaniałą uroczystość, Jasełka połączone  z Dniem Babci i Dziadka.

Tego dnia dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami oraz dziadkami.
           Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Mali aktorzy mimo niemałego stresu świetnie odegrali swoje role. Niezapomnianą atmosferę stworzyła również dekoracja, jak i piękne stroje naszych artystów. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy i pastorałki.

Występ został ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami. Po pełnym wzruszeń przedstawieniu nastąpiła część artystyczna dla dziadków, którzy mieli okazję wysłuchać przygotowanych na ich cześć  wierszy, piosenek oraz życzeń. Nie zabrakło również upominków, całusów, a także wspólnego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości: piękne kostiumy, poczęstunek oraz za udostępnienie zdjęć.
        • Spotkanie z muzyką - altówka

• 07.01.2020 19:14
        • Dnia 20 grudnia2019 roku odbyło się kolejne, ostatnie w 2019 roku spotkanie z muzyką, pt. „Altówka, co zna włoskie słówka”. Pani Alina przywitała wszystkie dzieci piosenką pt. „Wszystkich pięknie dziś witamy” i przedstawiła gościa, panią Kasię. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak zbudowana jest altówka, czym dokładnie różni się od skrzypiec oraz jak należy na niej grać. Dzieci bezbłędnie wskazały inne instrumenty należące do rodziny strunowych smyczkowych: skrzypce, wiolonczelę i kontrabas.
        • Przedszkolne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

• 07.01.2020 19:03
        •   „Na kolanach u Mateńki
          siedzi Jezus malusieńki.
          Z Prawej strony klęczy wołek,
          z lewej - jagnię i osiołek.
          A pod stropem aniołowie
          wyśpiewują jak pastuszkowie.
          Józef święty  uśmiechnięty
          otwarł drzwi stajni na oścież:
          - mili goście proszę wchodźcie.”

(Ewa Szelburg – Zarembina)