• INFORMACJA WÓJTA GMINY DŁUGOŁĘKA

• 13.05.2020 17:20
        • INFORMACJA WÓJTA GMINY DŁUGOŁĘKA

w sprawie funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie epidemii COVID-19

1. Publiczne przedszkola i oddziały przedszkolne w publicznych szkołach podstawowych na terenie Gminy Długołęka, zwane dalej „placówkami”, wznawiają funkcjonowanie od dnia 18 maja 2020 r.

• Wyprawa kosmiczna

• 13.07.2020 11:46
        • Na początku marca rozpoczęliśmy projekt Układ Słoneczny. Najpierw dzieci zapoznały się z modelem Układu Słonecznego, wypożyczonego z pracowni fizyki w szkole oraz globusem. Przeglądały albumy, książki na temat kosmosu oraz tablice edukacyjne. Celem było pobudzenia zainteresowania tematem, zainspirowanie do zadawania pytań. Wykorzystując ilustracje i modele, dzieci badały przedmioty i rejestrowały, to co widzą - stworzyliśmy siatkę wiedzy.
        • Przedszkolaki w teatrze na spektaklu pt.„Jaś i Małgosia”

• 06.03.2020 18:27
        • W piątek 06.03.2020r. wybraliśmy się do Sali Koncertowej Radia Wrocław na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN-ART.

„Twórcy spektaklu wykorzystują motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostają wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, muszą zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udaje się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryją się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, kończy się dobrze.

I tak na przykład Baba Jaga nie została spalona w piecu tylko w nim zamknięta, a dobroduszny leśny duszek sprawił, że miała tam towarzystwo złej macochy. Te zabiegi stały się elementami komediowymi. Akcentowały także aspekt sprawiedliwości i ogólnie przyjętych norm etycznych. Złe postępowanie zostało ukarane, a szlachetne spotkało się z zasłużoną nagrodą od losu.
        • Teatrzyk profilaktyczny

• 06.03.2020 18:20
        • W  piątek 28 lutego z wizytą do naszego przedszkola  przybył zespół  teatralny o nazwie „Grupa T” z Torunia. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl profilaktyczny i interaktywny pt. „Strach ma wielkie oczy.‘’ W przedstawieniu   poruszany był  problem  przemocy ,agresji  ,złości i prześladowania – zjawiska  coraz bardziej spotykanego wśród dzieci i młodzieży. Bohaterami przedstawienia były owady, a w ich zachowaniu widać było ludzkie postępowanie. Dzieci dowiedziały się jak radzić sobie z problemem. Aktorzy pokazali, że rozwiązaniem problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc do innych. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużo walorów edukacyjnych, stwarzając jednocześnie okazję do wspólnej zabawy z aktorami.