• Konkurs plastyczny „Kolorowa Jesień”

• 30.10.2019 07:32
        • Tegoroczny konkurs jesienny zakończony.  Spośród wszystkich prac, które zostały zgłoszone ośmioosobowa komisja konkursowa głosowała (każdy z członków głosował indywidualnie) na  wybrane przez siebie prace w każdej kategorii wiekowej. Po podliczeniu głosów jury ogłosiło zwycięzców konkursu.  We wtorek 29 października o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników.

• Mali strażnicy przyrody

• 08.11.2019 21:45
        • Nasza placówka pragnie od najmłodszych lat, kształtować właściwe postawy wobec zwierząt objętych ochroną, w szczególności jeżowatych, które żyją tak blisko nas. Na przełomie października i listopada, przeprowadziliśmy przedszkolną akcję pt. „Nie pal liści które leżą, pomóż domki stworzyć jeżom”. Do działania zainspirowało nas opowiadanie B.Szelągowskiej „Mali strażnicy przyrody”, które uświadomiło przedszkolakom, dlaczego nie powinno się palić liści oraz w jaki sposób jeże przygotowują się do zimy - a jak my możemy, wręcz powinniśmy pomagać tym małym, pożytecznym zwierzątkom.
        • W królestwie króla Ziemniaka

• 30.10.2019 22:33
        • W połowie października,  przedszkole raz zamieniało się w kolorowy sad- pełen soczystych owoców,  innym razem w przydomowy ogród warzywny, na koniec zaś w wielkie pole pełne ziemniaków. Wszystko to za sprawą bardzo smakowitego i zdrowego tematu tygodnia „Idzie jesień… przez ogród i sad”.

W pierwszej kolejności przedszkolaki udały się do pobliskiego sklepu spożywczego, aby kupić wybrane warzywa i owoce. Wspólne zakupy sprawiły nam wiele radości i były sporym przeżyciem dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Zakupione okazy posłużyły do stworzenia kącika owocowo-warzywnego.
        • Spotkanie z muzyką – „Jesień z fagotem”

• 22.10.2019 10:41
        • „Wszystkich pięknie dziś witamy i na koncert zapraszamy”, tak powitała naszych przedszkolaków pani Alina podczas drugiego spotkania z muzyką, które odbyło w ostatni piątek,  18 października. Tym razem pani Alina wraz z panią Agatą przybliżyły dzieciom kolejny instrument z rodziny instrumentów dętych – fagot.
        • Wycieczka do ZOO

• 17.10.2019 17:32
        • W dniu 11 października, zaraz po śniadaniu wszystkie grupy przedszkole pojechały do ZOO. Mimo, że tydzień był dość chłodny i deszczowy mieliśmy szczęście, bo nie padało, a nawet zaświeciło słońce. Przedszkolaki były niezwykle podekscytowane wycieczką i starały się być grzeczne i zdyscyplinowane.