• Spotkanie z muzyką – „Jesień z fagotem”

• 22.10.2019 10:41
      • „Wszystkich pięknie dziś witamy i na koncert zapraszamy”, tak powitała naszych przedszkolaków pani Alina podczas drugiego spotkania z muzyką, które odbyło w ostatni piątek,  18 października. Tym razem pani Alina wraz z panią Agatą przybliżyły dzieciom kolejny instrument z rodziny instrumentów dętych – fagot.
      • Dzieci zaproszone do słuchania, zabawy i śpiewania  aktywnie uczestniczyły między innymi w inscenizacji piosenki „Kolory jesieni”, a także w wielu zabawach integracyjno ruchowych przy piosenkach „Jeże”, „Ćwiczenia gimnastyczne”. Następnie został przedstawiony kolejny instrument  – fagot. Panie opowiedziały nam o budowie fagotu (stroik, stopa, kolanko, skrzydło, rura basowa, czara głosowa), instrumencie drewnianym o grubym, niskim brzmieniu. Dzieci mogły lepiej zapamiętać jego opis dzięki „Piosence o fagocie”-…to instrument dęty, zbudowany z drewna, grubym dźwiękiem gra, naśladuje słonia. Dzieci chętnie naśladowały kroczącego słonia w rytmie muzyki. Mieliśmy również okazję wysłuchać utworów granych przez panią Agatę m. in. „101 Dalmatyńczyków – Cruella de Mon”, „Hakuna Matata” z „Króla Lwa”. Nie zabrakło również uwielbianych przez dzieci zagadek dźwiękowych, z którymi sobie świetnie poradziły słysząc np. muzykę z bajki „Koziołek Matołek”, baletu „Jezioro łabędzie” oraz znane piosenki z repertuaru dziecięcego. Na koniec dzieci zaśpiewały i zatańczyły piosenkę „Dwa malutkie jeże”.

Dorota Podłowska