• Wycieczka do ZOO

• 17.10.2019 17:32
      • W dniu 11 października, zaraz po śniadaniu wszystkie grupy przedszkole pojechały do ZOO. Mimo, że tydzień był dość chłodny i deszczowy mieliśmy szczęście, bo nie padało, a nawet zaświeciło słońce. Przedszkolaki były niezwykle podekscytowane wycieczką i starały się być grzeczne i zdyscyplinowane.
      • Wszystkie grupy podzieliły się i rozpoczęły zwiedzanie we własnym tempie i na miarę własnych możliwości. Oczywiście czasu mieliśmy zbyt mało, aby obejrzeć wszystko, toteż każda z grup wybrała własną trasę zwiedzania. Chyba tylko w afrykanarium byli wszyscy, bo pozostałe punkty zwiedzania były różne.

Grupy I i III miały również okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych z cyklu: „Dwa bieguny – cały świat”. Dzieci poznały niektóre ze zwierząt polarnych – niedźwiedzia, fokę, dorsza oraz ich problemy. Dowiedziały się również jak możemy im pomóc –m.in. oszczędzając energię i wodę. Chyba wszystkie dzieci były zadowolone z wycieczki choć zapewne każdemu, co innego zapadło w pamięć.

Bogumiła Trzęsowska