• Spotkanie z muzyką - gitara

• 01.03.2020 15:06
        • W ostatni piątek lutego odbył się w przedszkolu kolejny koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”. Tym razem spotkanie poprowadził pan Tomek, a jego gościem była pani Dagmara, która zaprezentowała nam kolejny w tym roku instrument - gitarę. Dzieci dowiedziały się jak jest zbudowana gitara, czym się różni gitara elektryczna od akustycznej oraz w jaki sposób się na niej gra.

Pani Dagmara pięknie zagrała kilka utworów („Romance de Amor” V. Gomez, „Gran Vals” F. Tarrega, „Asturias” I. Albeniz oraz „Hallelujah” L. Cohen), których dzieci słuchały z uwagą, a przy znanym sobie z bajki „Shrek” – „Hallelujah” razem z panią nuciły refren.

• 01.03.2020 14:58
        • Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, to czas balów i tanecznych szaleństw. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci z naszego przedszkola bawiły się na swoim balu w ostatni dzień karnawału, we wtorek, 25 lutego. Tego dnia, w pięknie wystrojonej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i filmów. Można było spotkać: królewny, syrenki, motylki, biedroneczki, pszczółki, żabki, zajączki, rycerzy, policjantów, Spider-manów, Batmanów, Superagentkę, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

• Dzieciaki dokarmiają ptaki

• 01.03.2020 11:07
        • Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny okres dla ptaków, dlatego wspólnie postanowiliśmy założyć ptasią stołówkę. Karmnik zagościł na parapecie grupy II już w listopadzie, ale dokarmianie ptaków trwało cały okres zimowy. W styczniu dzieci własnoręcznie przygotowały coś specjalnego - kule tłuszczowe dla ptaków z wtopionymi ziarnami słonecznika i innych zbóż.  Następnie uważnie obserwowaliśmy, czy taki przysmak spodobał się naszym ptasim pupilom. Kule umieszczone w karmniku oraz na pobliskich drzewach, zniknęły co do jednej.

• "Dzikie łabędzie"-spektakl dla przedszkolaków i klasy IB

• 28.02.2020 15:54
        • Tuż przed feriami do naszego przedszkola przyjechali aktorzy ze Studia Artystycznego Arlekin z przedstawieniem pt. „Dzikie łabędzie”. Spektakl powstał na podstawie baśni C. H. Andersena o tym samym tytule. Na wspólne przedstawienie, zaprosiliśmy również uczniów klasy IB.
        • Bajkowy tydzień – zabawy teatralne z wykorzystaniem pacynek

• 28.02.2020 15:38
        • Pierwszy tydzień lutego upłyną w przedszkolu pod hasłem „W krainie baśni”.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych baśniom, bajkom i bajeczkom. Panie ze wszystkich grup przygotowały dla dzieci teatrzyk z wykorzystaniem pacynek, podczas którego zaprezentowane zostały dwie bajki „Czerwony Kapturek” i „Trzy świnki”. Następnie dzieci odgrywały różne scenki z baśni, wykorzystując pacynki  oraz rekwizyty. Przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków odbyło się według ustalonych wcześniej zasad zabawy: podział na aktorów i widownię, nieprzeszkadzanie aktorom podczas ich występu.