• Spotkanie z muzyką - gitara

• 01.03.2020 15:06
      • W ostatni piątek lutego odbył się w przedszkolu kolejny koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”. Tym razem spotkanie poprowadził pan Tomek, a jego gościem była pani Dagmara, która zaprezentowała nam kolejny w tym roku instrument - gitarę. Dzieci dowiedziały się jak jest zbudowana gitara, czym się różni gitara elektryczna od akustycznej oraz w jaki sposób się na niej gra.

Pani Dagmara pięknie zagrała kilka utworów („Romance de Amor” V. Gomez, „Gran Vals” F. Tarrega, „Asturias” I. Albeniz oraz „Hallelujah” L. Cohen), których dzieci słuchały z uwagą, a przy znanym sobie z bajki „Shrek” – „Hallelujah” razem z panią nuciły refren.
      • Oczywiście koncert przeplatany był piosenkami: „Na gitarze sobie gram”, „Trzeba często ręce myć” oraz „Gimnastyka dni tygodnia”, w trakcie, których dzieci mogły pokazywać ruchem to o czym śpiewał pan Tomek oraz wspólnie śpiewać refren. Były również bardzo lubiane przez dzieci muzyczne zagadki w trakcie których mogły się wykazać znajomością swoich ulubionych bajek – rozpoznawanych po fragmentach utworów z nich. Już dziś zapraszamy na marcowy koncert.

Bogumiła Trzęsowska