• Bajkowy tydzień – zabawy teatralne z wykorzystaniem pacynek

• 28.02.2020 15:38
      • Pierwszy tydzień lutego upłyną w przedszkolu pod hasłem „W krainie baśni”.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych baśniom, bajkom i bajeczkom. Panie ze wszystkich grup przygotowały dla dzieci teatrzyk z wykorzystaniem pacynek, podczas którego zaprezentowane zostały dwie bajki „Czerwony Kapturek” i „Trzy świnki”. Następnie dzieci odgrywały różne scenki z baśni, wykorzystując pacynki  oraz rekwizyty. Przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków odbyło się według ustalonych wcześniej zasad zabawy: podział na aktorów i widownię, nieprzeszkadzanie aktorom podczas ich występu.
      • W bajkowym tygodniu nie mogło na zajęciach zabraknąć utworów czytanych przez nauczycieli, a podczas zajęć plastycznych powstało dużo bajecznych prac.  Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą oraz sztuką teatralną.

Anna Mikołajczak

Trzy świnki - zabawy teatralne -->