• W świecie dinozaurów

• 26.05.2020 11:59
        • Podczas tygodnia „Świat dinozaurów”, przedszkolaki brały udział w różnych zajęciach związanych z historią Ziemi – dinozaurami, wulkanami, pochodzeniem węgla. Dzieci dowiedziały się, że nie jest oczywiste, dlaczego dinozaury wyginęły, poznały kilka teorii na ten temat.

Poznawaliśmy cechy charakterystyczne różnych dinozaurów, dowiedzieliśmy się, które dinozaury były mięsożerne, a które roślinożerne.  Stworzyliśmy gigantyczny szkielet dinozaura. Dzieci samodzielnie malowały każdą kosteczkę i kość, następnie wspólnie, ułożyliśmy szkielet  i nadaliśmy naszemu dinozaurowi imię: GRUPOZAUR.

Robiliśmy też skamieliny – przedszkolaki odbijały w masie solnej ślady figurek dinozaurów i elementy przyrodnicze. Dzieci dowiedziały się, co uległo skamienieniu oraz że dawne organizmy lub ich odciski dobrze zachowały się np. w węglu kamiennym i skałach.
        • Tydzień z Mikołajem

• 07.01.2020 18:27
        • Początek grudnia był czasem oczekiwania na Mikołaja. We wprowadzaniu się w mikołajkową atmosferę pomogła nam piosenka „To Mikołaj”, którą dzieci przygotowały specjalnie dla Mikołaja. Przedszkolaki miały możliwość napisania listu do Świętego Mikołaja (w formie obrazkowej), zastanawiały się również, o czym mogą marzyć ich rodzice. Dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby list dotarł do adresata. Pełnym emocji wydarzeniem, była wizyta na poczcie… całego przedszkola! smiley  Tam dzieci przyjrzały się pracy urzędu pocztowego, pani urzędnik nakleiła znaczek i wspólnie wysłaliśmy list do Mikołaja.

Kilka dni później do przedszkola zawitał niecodzienny dwu i półmetrowy gość. Dzieci oniemiały z wrażenia. Był to posłaniec z listem od Świętego Mikołaja. W liście, Mikołaj dziękował nam pięknie za pamięć i obiecał, że przybędzie dokładnie za cztery dni z workiem pełnym prezentów. Poprosił również, aby każda grupa ubrała choinkę, pod która muszą zmieścić się wszystkie prezenty. Przedszkolakom o prezentach nie trzeba dwa razy powtarzać - na drugi dzień, choinki zagościły już w naszym przedszkolu.
        • Dzień Górnika

• 11.12.2019 20:04
        • "Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.
          Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.
          Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.
          Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

• 28.04.2020 12:19
        • Dzień po 25 listopada, przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola  ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Najpierw dzieci zaprezentowały swoje pluszaki, następnie wszyscy udaliśmy się do misiowej krainy. Przedszkolaki poznały historie święta, wspólnie recytowały wiersz „Naprawimy  misia” Cz. Janczarskiego, bawiły się przy piosenkach „Misie dwa” oraz „Jadą, jadą misie”.  Inne przygotowane dla dzieci atrakcje to: fotobudka „Miś”,   zabawa matematyczna „Sklepik z pluszakami”, zabawy plastyczne, zgadywanki, misiowe tańce.
        • Wyjazd na spektakl pt. „Cudowna lampa Aladyna”

• 03.12.2019 20:28
        • Potrzeć magiczną lampę i mieć wszystko o czym zamarzymy. Któż o tym choć raz nie pomyślał?  Większość dzieci  dobrze zna tę bajkę i zapewne marzy czasami o czarodziej lampie, różdżce lub złotej rybce spełniającej życzenia . Zapewne i dorośli mają czasami takie marzenia chociaż wydawać by się mogło, że z bajek dawno wyrośli.
          W poniedziałek 25 listopada mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr Muzyczny Forte.  Jest to opowieść pełna ciepła, pogody i magii. Opowieść o tym, że marzenia się spełniają  wtedy, gdy podejmujemy wysiłek aby je realizować.  A także jak to w bajkach bywa i o tym, że kto jest przewrotny, nieuczciwy zostaje ukarany za swoje niegodziwe postępowanie. Atutem przedstawienia była z pewnością barwna scenografia, piękne kostiumy, a także gra świateł, która przyciągała uwagę małych widzów.