• Przedszkolaki w teatrze na spektaklu pt.„Jaś i Małgosia”

• 06.03.2020 18:27
      • W piątek 06.03.2020r. wybraliśmy się do Sali Koncertowej Radia Wrocław na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN-ART.

„Twórcy spektaklu wykorzystują motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostają wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, muszą zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udaje się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryją się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, kończy się dobrze.

I tak na przykład Baba Jaga nie została spalona w piecu tylko w nim zamknięta, a dobroduszny leśny duszek sprawił, że miała tam towarzystwo złej macochy. Te zabiegi stały się elementami komediowymi. Akcentowały także aspekt sprawiedliwości i ogólnie przyjętych norm etycznych. Złe postępowanie zostało ukarane, a szlachetne spotkało się z zasłużoną nagrodą od losu.
      • Spektakl wzbogacony został sugestywnymi kostiumami, które w połączeniu z maską tworzyły swoistą plastykę przedstawienia. Specjalna konstrukcja scenograficzna wprowadziła widza w magiczny świat teatru. Na oczach dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znajdowaliśmy się: to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Baby Jagi.

W przedstawieniu wystąpili  zawodowi aktorzy, na co dzień związani ze scenami wrocławskimi oraz różnymi produkcjami telewizyjnymi. Spektakl obfitował też w liczne piosenki od wręcz tanecznych utworów, poprzez piosenkę aktorską, aż do wzruszających ballad.

"Jaś i Małgosia" to spektakl współuczestnictwa!! Młoda widownia obserwuje co się dzieje na scenie z niezmąconą uwagą, spontanicznie reagując na wzruszające, pouczające i dowcipne perypetie. Świetnie bawią się także dorośli widzowie.” *

Anna Mikołajczak

Do galerii zdjęć-->