• Spotkanie z muzyką - wariacje fletowe i karnawałowe

• 02.02.2020 19:25
      • Styczniowy koncert przebiegał pod hasłem: wariacje fletowe i karnawałowe. Gościem tego spotkania była Pani Gabrysia - studentka Akademii Muzycznej w klasie fletu. Dzieci miały okazję usłyszeć różne utwory wykonane na flecie, a były to między innymi: „Badinerie” J.S. Bacha, „Nokturn  Fryderyka Chopina, oraz ballada peruwiańska „El Condor Pasa”. Dzieci wspólnie z Panią Aliną bawiły się przy piosenkach: „Ku ku” oraz  „Świeci księżyc jak rogalik”.
      • Przedszkolaki brały również udział w inscenizacjach z rekwizytami do poszczególnych melodii: do utworu „El Condor Pasa” – Amelka, Julka, Szymon, Hania, Łucja; solenizanci tego dnia – Pawełek z gr. III i Michałek z gr. I  do piosenki o księżycu, a do melodii w hawajskich rytmach z filmu „Mała syrenka” tańczyli: Dominik i Julian z gr. III Ola i Hana z gr. I, a także Jacuś z gr. II.

Pani Alina z p. Gabrysią zaprezentowały dzieciom różne rodzaje fletów wykonane z bambusa, metalu, cyny, plastiku, drewna. Pokazały również i opowiedziały z jakich części zbudowany jest flet oraz jak należy z niego wydobyć dźwięk. Na zakończenie koncertu była wspólna zabawa przy piosence pt. „Gimnastyka z dziadkiem”.

Bogumiła Trzęsowska