• Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Orderu Uśmiechu

• 28.09.2019 14:46
      • W piątek 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Orderu Uśmiechu. Dzień ten obfitował w liczne atrakcje, a rozpoczęliśmy go śpiewająco podczas spotkania z muzyką.

Po koncercie, dzieci z grupy II dowiedziały się co to jest Order Uśmiechu, jak wygląda i jak się go nadaje.
      • Odznaczenie – w formie medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko – przyznawane jest dorosłemu, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Laureat powinien wypić sok i uśmiechnąć się. Dzieci z grupy II miały okazję sprawdzić, czy wypicie takiego soczku, a następnie uśmiechniecie się -  jest dziecinnie łatwe J W galerii zdjęć można obejrzeć, czy im się to udało. Przedszkolaki ze starszych grup (I i III) zapoznały się z sylwetkami Kawalerów Orderu Uśmiechu i z ich osiągnięciami na rzecz dzieci.

Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia był Słoneczny Korowód uliczkami Mirkowa. Przedszkolaki z radością przyłączyły się do pochodu zorganizowanego w szkole.  Dzieci zaopatrzone w kolorowe balony i emblematy ze słoneczkiem, maszerowały raźnie, rozdając wszystkim przechodniom wspaniałe uśmiechy.

… bo przecież uśmiech dziecka, jest najważniejszy….

Anna Mikołajczak

Do galerii zdjęć-->