• Bajkowe Pasowanie na Przedszkolaka podczas wyjazdu do Zielonej Oliwki

• 20.09.2019 00:34
      • W czwartek (19.09.) wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę plenerową do „Zielonej Oliwki”, podczas której odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

Wycieczka rozpoczęła się od długo wyczekiwanego pikniku. Dzieci zaopatrzone w wypełnione smakołykami plecaczki, integrowały się przy wspólnym stole. Dopiero syci i weseli rozpoczęli zwiedzanie.

Na terenie obiektu znajduje się Mini Zoo. W pierwszej kolejności przedszkolaki odwiedziły dwa osiołki i konika. Kolejnym przystankiem były kurki złotopiórki oraz czupurny pan kogut. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach różnokolorowe pawie oraz mieszkające obok, stado gołębi. Rodzina niesfornych koźlątek, była ostatnim przystankiem na naszej trasie.

• Po zbadaniu wszystkich zakątków, nadszedł czas na szaloną zabawę. Dzieci miały do dyspozycji  trzy palce zabaw, dostosowane odpowiednio do ich wieku. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Śmiechu i radości było co niemiara.

Na zakończenie, wszystkie przedszkolaki zebrały się pod zaczarowanym dębem o imieniu Edward. W tym magicznym miejscu, odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Najmłodsze dzieci złożyły Przysięgę Przedszkolaka oraz wspólnie ze starszakami odśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”.  Poprzez dotknięcie kredką ramienia oraz wypowiedzenie przez nauczyciela słów „Pasuję Cię na Przedszkolaka”, dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków. Każde pasowane dziecko otrzymało na pamiątkę medal z wygrawerowanym imieniem. Z okazji tego wspaniałego wydarzenia, wszystkie dzieci otrzymały kolorowe książeczki z zagadkami.

Anna Mikołajczak