• Monitorujemy czystość powietrza przy szkole

• 21.03.2018 06:26
        • Link do wskazań czujnika:

Stronę można otworzyć w każdej przeglądarce w komputerze lub tablecie.

Czujnik jest przy drzwiach wejściowych do budynku szkoły od strony boiska (pod zadaszeniem). Ma bardzo widoczne diody wskazujące jakość powietrza:

niebieskie – bardzo dobre, zielone – dobre, żółte – umiarkowane, pomarańczowe – dostateczne, czerwone – złe, brązowe – bardzo złe.

Diody widać gołym okiem, zachęcamy do spoglądania i ew, „regulowania” głębokości oddechu :-)

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Mirkowie za zakup i montaż czujnika.

• Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 08.03.2018 13:46
        • Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: klasy I-VI, VII-VIII i gimnazjum oraz liceum. W pierwszej kategorii zatryumfował nasz uczeń Mateusz Liżyński!

Reprezentowali nas: Kamil Szewczyk w drugiej kategorii oraz Mateusz Liżyński i Jakub Brożek w młodszej kategorii wiekowej. Konkurencja była bardzo duża. Mateusz przegrał w dogrywce i zajął drugie miejsce, ale zakwalifikował się do dalszego etapu! Kamil i Jakub zajęli miejsca tuż za podium. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy, a za Mateusza będziemy trzymali kciuki 23 marca podczas etapu powiatowego. Powodzenia!

• Nasze stypendystki Madzia i Maja Buczak

• 27.02.2018 12:01
        • (18.02.2018 r.) W ostatnich dniach zeszłego tygodnia w Legnicy odbył się dwudniowy 13 DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „DZIECIOPIEWY”, w którym wzięły udział siostry – Maja i Madzia Buczak – finalistki Gminnych Talentów 2017, Stypendystki Wójta Gminy Długołęka za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. „DZIECIOPIEWY”, to jeden z bardziej prestiżowych konkursów wokalnych dla dzieci z Dolnego Śląska. Zakwalifikowani młodzi artyści starowali w 4 grupach wiekowych, prezentując jeden utwór z kategorii piosenki dziecięcej. Po 2 dniach Festiwalu i zmaganiach w 31 osobowej grupie finalistów, dziewczynki zostały laureatkami festiwalu.

• Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2018/2019

• 16.02.2018 06:18
        • W roku szkolnym 2018/2019 dzieci urodzone w 2011 mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Zapraszamy do dokonania zapisu dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie poprzez złożenie wypełnionego druku zgłoszenia (w przypadku dziecka z Mirkowa) lub druku wniosku (dotyczy dzieci spoza obwodu).

Zgłoszenia przyjmujemy od 1-15 marca 2018r. w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, który czynny jest codziennie w godz. od 800– 1500

Wychodząc naprzeciw Państwa pytaniom i wątpliwościom, już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z wychowawcami przyszłych klas I w dniu 27 lutego 2018 o godz. 1700

• Stypendia sportowe dla naszych uczniów

• 13.02.2018 06:04
        • W sobotę 10.02.2018 odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów sportowych połączona z oficjalnym otwarciem wyjątkowej hali sportowej przy szkole w Kiełczowie. Więcej zdjęć i informacji na https://pl-pl.facebook.com/wdlugolece

Jesteśmy dumni, że wśród stypendystów są uczniowie naszej szkoły - Paulina Rutkowska i Szymon Wojtkiewicz – serdecznie Wam gratulujemy.