• Dzień życzliwości 21.11 i otwarcie bieżni

• 23.11.2017 08:45
        • Obchody tegorocznego Święta Życzliwości połączone były z otwarciem bieżni, która została wybudowana dzięki pieniądzom Komitetu Gazyfikacji Mirkowa przekazanym Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Mirkowie i Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Dr Julian Olejnik, Pan Gabriel Marek, Państwo Ewa i Tadeusz Boguccy, Pani Grażyna Szymanek, Pan Wincenty Paszkowski oraz Cecylia Krawczyk (w imieniu Waldemara i Heleny), za wieloletnie zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej, otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetkę „Życzliwka”.

Święto rozpoczęliśmy od uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia bieżni przez ks. Proboszcza Wacława Kuriatę. Pierwszymi użytkownikami bieżni była Pani Ewa Bogucka wraz z dr Julianem Olejnikiem. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Był sztandar i hymn szkoły oraz „energetyczna” część artystyczna wraz z pokazem akrobatycznym naszej stypendystki - Zosi Zielińskiej. Dr Julian Olejnik pięknie opowiedział o historii budowy szkoły.

• Nowości z placu budowy: 7-10.11

• 11.11.2017 21:20
        • - Pozostałości części nadziemnej komina i łącznika zostały już wywiezione.
          - Rozbiórka podstawy komina i dawnego zsypu na koks.
          Komin miał 27,5 m wysokości, był bardzo porządnie zbudowany, zaprawa tak dobrze trzymała, że jego rozbiórka zajęła więcej czasu niż zakładano. Podstawa komina też była porządna, czuliśmy to w czwartek i piątek, podczas jej rozbiórki.