• Sprzątenie świata 2017

• 25.09.2017 18:03
        • Jak co roku, nasza szkoła przyłączyła do akcji Sprzątanie świata.
          „Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji, a jej celami są zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).

Edyta Pierz

• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Mirkowie

• 07.10.2017 15:51

• 21 września 2017r., jak co roku, nasi uczniowie z radością świętowali Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Celem tego przedsięwzięcia jest zjednoczenie wszystkich szkół w Polsce o tym samym imieniu, rozpowszechnianie idei szacunku dla siebie i  innych, uczciwości,  tolerancji  oraz  dostrzegania  potrzeb drugiego człowieka.
          Uroczystość rozpoczęliśmy przedstawieniem, które pozwoliło wszystkim zrozumieć, jak ważne jest, żeby umieć patrzeć sercem. Prowadzącymi byli Jacek i Agatka, postaci wymyślone przez Wandę Chotomską, Kawalera Orderu Uśmiechu.
          Po apelu, już tradycyjnie, przeszliśmy ulicami Mirkowa w Słonecznym Korowodzie. Wszyscy mieszkańcy mogli usłyszeć wesołe piosenki i życzliwe, uśmiechnięte hasła skandowane przez naszych uczniów.
          Gdy wróciliśmy do szkoły, czekało na nas wielkie ognisko, przy którym każdy mógł upiec smaczną kiełbaskę. Znaleźliśmy również czas, aby zagrać w przeróżne gry planszowe.
        • Sportowe stypendia

• 23.09.2017 07:55
        • Przypominamy, że do 30 września 2017 r. w Urzędzie Gminy Długołęka można składać wnioski o stypendia sportowe za osiągnięcia uzyskane od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r. Stypendium to będzie wypłacane w roku 2018. Stypendium sportowe może być przyznane mieszkańcowi Gminy Długołęka, który na dzień złożenia wniosku kontynuuje naukę i nie ma więcej niż 25 lat, a wysokie wyniki sportowe uzyskał w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, hokej na trawie, unihokej, lekkoatletyka, sporty walki, taniec, pływanie, golf, tenis ziemny, tenis stołowy, łucznictwo, badminton, sporty motorowe, żeglarstwo, jeździectwo, szachy oraz gimnastyka.

• Warsztaty pn. "Ekologia, a ginące zawody".

• 07.10.2017 15:52
        • Nasza szkoła uczestniczy w programie edukacji ekologicznej na 2017r  pod hasłem
          „KOMPOSTUJEMY ORAZ SMOG LIKWIDUJEMY” organizowanym przez GOK i GMINĘ  DŁUGOŁĘKA, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
        • Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018  w naszej szkole i w Gminie Długołęka
        • Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w naszej szkole i w Gminie Długołęka

• 01.10.2017 07:56
        • 4 września 2017 r.  rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Witaliśmy go radośnie w naszej szkole. Spotkali się uczniowie, ich nauczyciele i rodzice.
          Nasz poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Gierak, Gabrysia Kaszub i Mateusz Lech godnie reprezentował naszą szkołę podczas Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 w Brzeziej Łące.