• PODZIAŁ DZIECI PRZEDSZKOLNYCH NA GRUPY - 1 WRZEŚNIA

• 31.08.2022 14:28
        • Poniżej znajduje się podział dzieci przedszkolnych na grupy w roku szkolnym 2022/2023.
          Spotkania wychowawców grup z rodzicami odbędą się w poniedziałek, 5.09.2022r. o godz. 16:30 w następujących salach:
             Grupa 1 - sala grupy 1 (nr 69)
             Grupa 2 - sala grupy 2 (nr 70)
             Grupa 3 - sala grupy 3 (nr 71)
             Grupa 4 - stołówka.
        • Informacja dla Rodziców dzieci przedszkolnych – 1 WRZEŚNIA

• 24.08.2022 09:18
        • Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,
          Serdecznie zapraszamy wszystkie Przedszkolaki od dnia 1 września do swoich grup w Przedszkolu w Mirkowie. Przedszkole czynne jest od 7:00 do 17:00 (w godzinach 7:00-8:00 oraz 16:00-17:00 są grupy łączone).
          1. Dzieci, które pierwszy raz przybędą do naszego przedszkola, prosimy przyprowadzić  o godzinie 8:00.
          2. Należy zabrać wodę do picia, obuwie zmienne oraz ubranie na zmianę zapakowane w worek (wszystko podpisane).
          3. Rodzic przyprowadza dziecko do drzwi sali przedszkolnej i oddaje pod opiekę nauczyciela. W taki sam sposób odbywa się odbiór dziecka z przedszkola.
          4. Terminy zebrań organizacyjnych z wychowawcami podamy w przyszłym tygodniu. Listy dzieci z podziałem na poszczególne grupy, będą znajdowały się w szatni oraz na stronie internetowej przedszkola (w środę 31.08).
          Z radością oczekujemy na spotkanie J
        • Kosmiczny tydzień

• 08.12.2021 19:05
        • Podczas tygodnia o kosmosie dzieci pogłębiały wiedzę o naszym Układzie Słonecznym. Szukały odpowiedzi na pytania:
          - Czym jest Układ Słoneczny?

- Czym są kometa, meteoryty, gwiazdy, prom kosmiczny, sonda?

- Co to jest gwiazdozbiór?

- Do czego służy teleskop?

• Święto Pluszowego Misia

• 08.12.2021 18:46
        • 25 listopada swoje święto obchodzi najpopularniejsza zabawka dla dzieci na całym świecie - Miś. Chyba nie ma domu, w którym na półce, fotelu lub łóżku nie siedzi to przemiłe, mięciutkie stworzenie. Bo przecież każdy z nas, bez znaczenia czy starszy czy młodszy, uwielbia przytulać się do tej pluszowej maskotki.
        • Jan Brzechwa „Grzyby” – przedstawieni muzyczno-teatralne

• 25.11.2021 19:07
        • W czwartek 25 listopada odbyło się przedstawienie muzyczno-teatralne pt. „Grzyby” w wykonaniu dzieci z grupy III. Nasz przedszkolny spektakl to adaptacja wiersza Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

Grzyby to doskonale znana  historia leśnego konfliktu pomiędzy Królem Borowikiem a Muchami. Władca leśnej ściółki wypowiedział wojnę nękającym go Muchom, jednak jego poddani nie byli chętni „na wojenne marsze”.   Na szczęście do szarży ruszył pułk  Muchomorów i tak rozpoczęła się dramatyczna walka. Obie strony walczyły dzielnie, jednak jeszcze tego samego dnia Muchomory złamały szyki obronne Much, które odleciały w gęste zarośla.