• Pluszowy miś

• 05.12.2017 19:07
        • Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły  ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
          W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
        • Spotkanie z Muzyką - Saksofon

• 22.11.2017 05:39
        • W piątek (10.11) odbyło się Spotkanie z Muzyką, na którym gościliśmy pana Kacpra Mikołajczuka. Nasz gość zaprezentował nam kolejny instrument z rodziny dętych drewnianych - saksofon. Muzycy zabrali Nas w podróż dookoła świata i dźwięków. Wraz z walcem zawitaliśmy do Wenecji, natomiast w Paryżu mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć taniec ze wstążkami w wykonaniu naszych dziewczynek do słynnej melodii „Kankan”.

• Zwierzęta w przedszkolu

• 03.11.2017 07:56
        • KTO MA PSA TEN WIE
          ILE JEST PRZYJAŹNI W PSIE
          ILE DO ZABAWY GOTOWOSCI
          ILE WIERNOŚCI I MIŁOŚCI.

Wiadomo nie od dziś, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka, a dom bez kota to głupota smiley Dlatego też realizując temat o zwierzętach domowych nie mogło ich zabraknąć w naszym przedszkolu.  W minionym tygodniu dzieci z grupy II zaprosiły swoich pupili do naszego  przedszkola. Odwiedzili nas m.in. pies Diana ze swoją  panią Elżbietą Stolarczyk (mama Mikołaja), dwa kotki z panią Anią Marciniak (mama Bartusia), Kamilą Dudkiewicz (siostrą Jasia) oraz bardzo egzotyczny pupil domowy-wąż Wiktor, którego mogliśmy gościć dzięki Sebastianowi (synowi pani Agatki).

• II Gminny Konkurs Plastyczny „Kolorowa Jesień” rozstrzygnięty

• 28.10.2017 22:40
        • W naszym przedszkolu konkurs ma już wieloletnią tradycję , a po raz drugi zaprosiliśmy do niego inne przedszkola  z terenu naszej gminy. W tym roku napłynęła rekordowa ilość prac: 88 z 4 placówek. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Od piątku nasz przedszkolny hol stał się również galerią sztuki – na ścianach królują liściaste jeżyki, wiewiórki, sowy oraz inne wytwory, które przyciągają uwagę wchodzących. Wybrać z tylu wspaniałych prac, te które powinny zostać wyróżnione było niezwykle trudno. Dlatego powołaliśmy zespół, którego członkowie indywidualnie, po wnikliwej analizie wskazali prace, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

• Ścieżka sensoryczna

• 22.10.2017 19:57
        • Jesień już na dobre zagościła się w naszym otoczeniu. W ostatnich dniach dzięki słońcu możemy podziwiać jej uroki w pełni. Przedszkolaki z grupy "zerówkowej" do jej poznania wykorzystały szeroko otwarte oczy i uszy, gotowe do dotykania dłonie i otwarte na bodźce stopy. Ścieżka sensoryczna poprowadziła je przez szeleszczące liście, stukające i twarde kasztany, orzechy i żołędzie, pękające i kłujące szyszki oraz przez mięciutki i puchaty mech.