• Wyjazd do Teatru Lalek

• 13.02.2018 05:47
        • 30 stycznia, we wtorek przedszkolaki wyjechały na spektakl pt „Piękna i Bestia”.  Większość dzieci zna tę piękną, tajemniczą baśń, jednak jej kolejne wersje są nieco różne. Teatr Lalek wykorzystał wersję Stanisława Grochowiaka, która jest trochę przekorna ale też zabawna.  Poeta wzbogacił bowiem fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostaje jednak niezmienne – w życiu nie należy się kierować pozorami, a to co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu. Niewątpliwym atutem spektaklu są piękne kostiumy, scenografia, oświetlenie  i muzyka, które tworzą niezwykłą atmosferę porywającą widza – jak za sprawą czarodziejskiej różdżki - w świat baśni.

• Bal w przedszkolu

• 14.01.2018 12:17
        •  WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Tego dnia  w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

• Jasełka w parafii pw. Alberta Chmielowskiego w Mirkowie

• 14.01.2018 12:04
        •    „Hej kolęda, kolęda

Hej kolędy to czas”

10 stycznia przedszkolakom na długo zapadnie w pamięci. W tym dniu dzieci z grupy II i III wystawiły "Jasełka" w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mirkowie.  Utalentowane dzieci z przeniosły nas jeszcze raz do tej pięknej chwili narodzenia Pana Jezusa.  Na tą piękną okoliczność dzieci zaprosiły swoich najbliższych, rodziców, babcie i dziadków, naszą Panią Dyrektor Edytę Podymę, Panią Wice Dyrektor Janinę Marynowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i przedszkola. Licznie przybyli również mieszkańcy Mirkowa.
              Młodych artystów muzyką wspomogła nasza ukochana Pani Konstancja. W jasełkach wystąpiło ponad 40  przedszkolaków. Mali aktorzy w pięknych strojach z  przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki. Pokazały, ile radości może sprawić wspólny śpiew i występy. Nigdy wcześniej nie występowali przed tak dużą publicznością. Naszym kochanym aktorom więc należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

• Jasełka w grupie I

• 14.01.2018 10:55
        • Święta Bożego Narodzenia to okres pełen piękna i radości.  Magiczny czas okazywania sobie dobroci i wzajemnej miłości. Dzieci w niezwykły sposób potrafią wprowadzić nas w świąteczną atmosferę i wywołać szereg pozytywnych emocji.

W czwartek (21.12.2017) dzieci z grupy I  zaprezentowały swoim najbliższym „Jasełka”. Na scenie nie zabrakło aniołów, gwiazdek, pastuszków, a także górali i baranków. Piękna dekoracja – bożonarodzeniowa stajenka z Józefem i Maryją podkreśliła świąteczny nastrój uroczystości. Wzruszające wierszyki, kolędy i pastorałki sprawiły, że w niejednym oku „zakręciła się łezka”. Wszystkim dzieciom należą się ogromne pochwały za piękny występ. Po części artystycznej, dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane pierniczki i zaprosiły na poczęstunek.

• Spotkanie z muzyką 5.01

• 09.01.2018 05:35
        • W piątek – 5 stycznia odbył się kolejny w tym roku szkolnym, a zarazem pierwszy w Nowym Roku 2018 - koncert muzyczny. Ten rok rozpoczęliśmy z waltornią – lub jeśli ktoś woli z rogiem. Gościem Pani Kasi oraz naszym był pan Konstanty Achromienko, który pochodzi z Białorusi. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. fragment  IX symfonii L. van Beethovena, „Finlandię” Sibeliusa oraz „Pieśń myśliwych” z opery C.M. Webera „Wolny strzelec” i „Poloneza” M. Ogińskiego.