• Przedszkolaki w Centrum Ogrodniczym

• 12.04.2018 19:52
        •  W ramach wiosennego spaceru,  w nawiązaniu do realizowanej tematyki  zajęć  o wiosennych pracach w ogródku, przedszkolaki z I grupy odwiedziły we wtorek, 10 kwietnia, pobliski sklep ogrodniczy (Centrum Ogrodnicze). Nasz Kubuś (pełniący rolę gospodarza) i jego mama, p. Róża, oprowadzili nas ścieżkami po ogrodzie. Ogromna ilość pięknych roślin: kwiatów, ozdobnych krzewów, drzewek, które dzieci mogły oglądać z bliska zrobiła na nich duże wrażenie. Dzieci zapoznały się również z asortymentem znajdującym się w sklepie, widziały nasiona roślin, przybory ogrodnicze, środki do pielęgnacji roślin, przeróżne donice, figurki do ozdoby ogrodu i wszystko, co jest potrzebne do uprawy ogródka. Dzieci były bardzo zainteresowane, poznały nazwy sadzonek kwiatów, warzyw, ziół  i krzewów. Niektóre udało im się rozpoznać po zapachu (mięta, lubczyk, pietruszka).

• Świat Andersena

• 12.04.2018 11:43
        • W czwartek – 22 marca wszystkie przedszkolaki wyjechały do Wrocławia, do siedziby Polskiego Radia na spektakl Wrocławskiego Teatru in art pt. „Świat Andersena”.                                                                       Spektakl jakiego jeszcze nie oglądaliśmy – składający się z trzech bajek, a każda z nich przedstawiona w innej technice aktorskiej i innym planie. Pierwsza bajka – „Świniopas” to teatr formy. Połączenie pantomimy i charakterystyczności postaci świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań tak charakterystyczne dla pana Andersena. Druga bajka – „Nowe szaty króla” to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe wciągają widza w iluzję przedstawionego świata do tego stopnia, że łatwo zapomnieć iż oglądane stworki to ludzie – aktorzy. Bajka trzecia- „Brzydkie kaczątko” to teatr lalek. Duże lalki bunraku poruszane są przez aktorów, którzy sprawiają, że lalki ożywają.

• Zajęcia otwarte i Warsztaty Świąteczne w I grupie

• 06.04.2018 11:31
        • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą,  28.03.18 (środa) i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy I na zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Inscenizacja pt.: „Wielkanoc w kurniku” w formie teatrzyku sylwet wprowadziła dzieci w klimat świąt. Dzieci oglądały z zainteresowaniem przedstawienie i chętnie opowiadały o przygodach bohaterów. Podczas zajęć dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności matematyczne, polonistyczne, pokazały również jak radzą sobie z grami logicznymi i w jaki sposób pracują w grupach. Nie zabrakło też śpiewu oraz zabaw z chustą Klanzy. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, wśród rówieśników, tego, jak się bawią, współpracują ze sobą i uczą.

• Magiczny kapelusz

• 27.03.2018 05:24
        • Dnia 20.03 2018. w naszym przedszkolu i  szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem „Magiczny kapelusz” Inscenizacja była fenomenalną mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru.

Słoń Tadeusz urodził się z długą trąbą i przez to był bardzo nieszczęśliwy. Staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej i próżnej mrówki Heleny. Bohaterzy przedstawienia słoń i mrówka poszukują zaczarowanego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Po drodze spotykają sowę Matyldę, Czarodzieja Gandalfa Bladego, którzy pozwalają Tadeuszowi zrozumieć , że nie każdy musi wyglądać tak samo jak jego kolega czy koleżanka.

• Spotkanie z muzyką Ale jaja

• 14.03.2018 20:21
        • W piątek 9 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu „Spotkań z muzyką”, o bardzo wdzięcznym tytule „Ale jaja”. Koncert o charakterze wiosenno- wielkanocnym poprowadziły Pani Alinka i Pani Monika. Wyjątkowo tego dnia nie przywitaliśmy się naszą sztandarową „ Dzieńdobrynką”, lecz piękną piosenką „Pani Wiosenko, Wiosenko”, do której taniec wykonała Lilianka z gr I.

A jeśli wiosna, to nie mogło zabraknąć jej zwiastunów. I tak Kuba i Tomasz z gr I wdzięcznie udając ptaki, spontanicznie wykonali choreografię do piosenki „Powrót bocianów”.