• Świat Andersena

• 12.04.2018 11:43
      • W czwartek – 22 marca wszystkie przedszkolaki wyjechały do Wrocławia, do siedziby Polskiego Radia na spektakl Wrocławskiego Teatru in art pt. „Świat Andersena”.                                                                       Spektakl jakiego jeszcze nie oglądaliśmy – składający się z trzech bajek, a każda z nich przedstawiona w innej technice aktorskiej i innym planie. Pierwsza bajka – „Świniopas” to teatr formy. Połączenie pantomimy i charakterystyczności postaci świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań tak charakterystyczne dla pana Andersena. Druga bajka – „Nowe szaty króla” to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe wciągają widza w iluzję przedstawionego świata do tego stopnia, że łatwo zapomnieć iż oglądane stworki to ludzie – aktorzy. Bajka trzecia- „Brzydkie kaczątko” to teatr lalek. Duże lalki bunraku poruszane są przez aktorów, którzy sprawiają, że lalki ożywają.

• Trzy bajki, każda inna jednak wszystkie mają coś wspólnego: morał, który mówi, że pozory mogą mylić, zewnętrzne piękno nie zawsze idzie w parze dobrym i szlachetnym charakterem, a prawda o drugiej osobie często wygląda inaczej niż nam się to na początku wydaje.

Bogumiła Trzęsowska

<--- do galerii zdjęć