• Sprzątanie świata - czyli dzieci zbierają śmieci

• 03.10.2017 05:05
        • Już tradycją się stało, że dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji „Sprzątania Świata”. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.
          Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

• Order Uśmiechu i Słoneczny Korowód

• 03.10.2017 04:49

• „Światowy Dzień Orderu Uśmiechu”
          Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to jedna z najpiękniejszych uroczystości obchodzonych w naszym przedszkolu i szkole. 21 września jak co roku przedszkolaki wzięły udział w obchodach tego święta. Podczas zajęć miały okazję posłuchać o historii powstania tego ważnego święta jak również poznały sylwetki osób, które zostały uhonorowane tym jakże pięknym odznaczeniem.

• Uliczne sygnały zna duży i mały

• 03.10.2017 04:27
        • We wrześniu w każdej grupie przedszkolnej odbył się cykl zajęć o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Okazało się, że nasze dzieci mają szeroką wiedzę na temat przepisów drogowych, jak również zachowania się podczas sytuacji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu.
          Dzieci poznały również telefony alarmowe do służb ratunkowych, wykonały interesujące prace plastyczne, które zawisły w naszej galerii, poznały piosenki tematyczne. Zwieńczeniem zajęć był spacer na pobliskie skrzyżowanie, na którym dzieci mogły obserwować zmieniające się światła dla przejeżdżających samochodów, jak również sygnalizację dla pieszych.
        • Fagot - Spotkanie z muzyką

• 23.09.2017 08:16
        • Nareszcie… rozpoczęła się nasza wspaniała podróż w świat pełen dźwięków. Pierwsze Spotkanie z Muzyką w nowym roku szkolnym odbyło się w piątek 15 września, a naszym gościem był Pan Kacper Lechowski  wraz ze swoim wspaniałym instrumentem z rodziny dętych drewnianych- fagotem.