• Mikołaj w przedszkolu

• 09.12.2017 18:36
        • „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
          Wszystkie dzieci na Niego czekają.
          Moc prezentów każdemu przyniesie,
          Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.
        • Mikołaj w grupie I i III

• 09.12.2017 18:26
        • Przedszkolaki tak długo czekały na Jego wizytę...
          "Kiedy przyjdziesz tu, kiedy prezent mi przyniesiesz?" - ciągle pytały. W końcu nadszedł ten dzień! Pojawił się w przedszkolu w torbami pełnymi prezentów. Dzieci nerwowo przebierały nóżkami nie mogąc doczekać się niespodzianek. Na powitanie zaśpiewały specjalnie dla niego piosenki, które nauczyły się pod okiem pani Konstancji. Kiedy św. Mikołaj wręczył każdemu z nim prezenty sale przedszkolne wypełniły uśmiechy, iskierki w oczach i radosne spojrzenia.
        • Spotkanie z muzyką - gitara klasyczna

• 09.12.2017 16:46
        • Kolejny w tym roku koncert muzyczny odbył się 1 grudnia, a główną bohaterką była gitara klasyczna. Pan Adam Ciećko przez 13 lat doskonale opanował tajniki gry na tym instrumencie. Mogliśmy się o tym przekonać słuchając utworów, które zaprezentował: „Pociąg”, „Etiuda”, „Fiesta gitara”. Umiał też ciekawie opowiedzieć i pokazać skąd się wydobywają dźwięki w tym właśnie instrumencie. Zaprezentował różne techniki gry na gitarze. Pani Alina przypomniała nam, że gitara należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych. Ale oczywiście były też piosenki  - „Grajmy na gitarze” śpiewaliśmy wszyscy, a Szymon, Olga, Klaudia i Natan zaprezentowali choreografię z gitarami.
        • Życzliwość w przedszkolu

• 09.12.2017 09:03
        • 21 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości.
          W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień.
          Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” - proszę, przepraszam i dziękuję.
          Dzień Życzliwości świętowaliśmy razem z dziećmi z klasy 3a wraz z ich wychowawcą p. Konstancją. Starsze dzieci przygotowały krótki występ dla młodszych kolegów.
        • Zdrowie w przedszkolu

• 05.12.2017 20:59
        • Podniesienie poziomu świadomości w zakresie promowania zdrowia stanowi jeden z kluczowych warunków upowszechniania zdrowych stylów życia. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu skuteczności edukacji zdrowotnej dzieci.

Edukacja zdrowotna – jest to proces, w którym dzieci nabywają umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności, w której żyją. Jest podstawowym prawem, powinna być obecna na co dzień w ich życiu i doświadczeniach przez całe życie. Upowszechnianie wiedzy o właściwych zachowaniach zdrowotnych jest istotne, lecz ważniejsze wydaje się promowanie i kształtowania zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat życia człowieka. Na edukację zdrowotną składa się przede wszystkim: ruch, higiena i zdrowe odżywianie.