• Konkurs recytatorski w przedszkolu

• 13.06.2018 05:21
        • 25 maja w naszym przedszkolu odbył się główny  konkurs recytatorski. Każdą z grup reprezentowały trzy osoby , wcześniej wyłonione w konkursach wewnątrzgrupowych. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.  Głównym  celem naszego konkursu było wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.

Gospodarzami naszego spotkania były dzieci z grupy III : Zosia Neumann, Ania Wojewoda, Wojciech Skorupa, którzy wspaniale spisali się w roli konferansjerów.

• Piąty Przedszkolny Konkurs Recytatorski – eliminacje

• 25.05.2018 07:08
        • To już piąty raz kiedy dzieci z naszego przedszkola biorą udział w konkursie recytatorskim. W tym tygodniu w każdej z grup odbyły się eliminacje do głównego konkursu.  I w tym roku przedszkolaki dopisały. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych do deklamowania wierszy napisanych przez polskich poetów, także jury miało twardy orzech do zgryzienia.
          Jednak zasady są zasadami i tak po długich obradach postanowiono, że z każdej grupy do V Konkursu Przedszkolnego Recytatorskiego dostało się trzech przedstawicieli, których zmagania będziemy śledzić w najbliższy piątek,  25 maja .  W tym roku tematem przewodnim konkursu są wiersze twórców poezji dla dzieci.

• Spotkanie z muzyką - kontrabas

• 25.05.2018 06:45
        • 11 maja odbył się kolejny koncert z cyklu Spotkania z Muzyką, który poprowadziła pani Kasia Kurczewska. Gościem spotkania była pani Aneta Paneth, która zaprezentowała przedszkolakom swój instrument – kontrabas.

Nasze dzieci pięknie wymieniły ,że kontrabas obok altówki, skrzypiec i wiolonczeli ((które poznały podczas innych koncertów) jest instrumentem z rodziny smyczkowych. Wymieniły również cechy, które różnią poszczególne instrumenty, jak wielkość ( kontrabas 2 m i 15 kg),dźwięk ( im instrument większy, tym grubszy dźwięk), sposób trzymania, grania. Podczas wiersza o kontrabasie przypomniały sobie znaczenie włoskich słów często używanych w muzyce: staccatto, glissando, allegro, piano, forte, andante.

• Spotkanie z muzyką w kwietniu

• 18.04.2018 05:34
        • 13 kwietnia odbył się kolejny koncert muzyczny w naszym przedszkolu. Pani Kasia Kurczewska przyjechała tym razem z flecistką. Przedszkolaki poznały nie tylko flet poprzeczny, na którym grała pani Ela, ale także całą rodzinę fletów – flet prosty, flet piccolo, flażolet, flet zen. Flety należą do instrumentów dętych drewnianych – choć przekornie bardzo często są z metalu, a drewniany jest w nich tylko stroik. Pani Ela przeniosła nas w świat muzyki klasycznej, w której tym razem flet był instrumentem wiodącym. W wiosenny nastrój wprowadzili  nas za sprawą pani Eli - Edvard Grieg swoim utworem „Poranek” (I Suita z „Peer Gynta”) oraz A. Vivaldi utworem „Szczygieł”.