• Dzieciaki sadzeniaki

• 13.03.2018 06:15
        • W poniedziałek – 5 marca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Leroy Merlin w Mirkowie. Czekało tam na nie wiele niespodzianek . Pierwszą z nich był pokaz multimedialny i rozmowa na temat ekologii. Starsze przedszkolaki z tym tematem są już zaznajomione mogły więc  pochwalić się swoją wiedzą w tym zakresie. Potem Bob Budowniczy oprowadził nas po sklepie. Dzieci  mogły zajrzeć również w takie miejsca, które dostępne są tylko dla pracowników. Na dziale ogrodniczym czekały już przygotowane stanowiska pracy oraz  rośliny. Każde dziecko z zapałem zabrało się do przesadzania swojego kwiatka do kolorowej doniczki, by potem móc go zabrać do domu i dbać o niego.

• Warsztaty manualne

• 01.03.2018 05:07
        • 23 lutego, w piątek nasze przedszkolaki uczestniczyły w Warsztatach manualnych.
          Warsztaty balonowe to niecodzienna forma zabawy rozwijająca dziecięce zdolności motoryczne. Zajęcia z balonami dają niepowtarzalną możliwość nauki poprzez wspaniałą zabawę. Tworzenie balonowych postaci to świetna forma spędzania twórczo wolnego czasu - kochana przez dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały technikę modelowania różnych figur z balonów, co praktyce wcale nie okazało się takie prosteJ! Łatwiejsze do zrobienia było składanie papierowych serwetek, służących do dekoracji stołu. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w żonglerce. Podrzucanie, łapanie i przekładanie piłek (papierowych kulek) bardzo korzystnie wpływa na koncentrację uwagi, a wiadomo, że sporo dzieci ma z nią problem.
        • Mali smakosze gotują we Włoszech :-)

• 25.02.2018 07:38
        • Ciekawe czy ktoś z Państwa wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Nasze przedszkolaki z grupy II już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy, jednak my świętowaliśmy go kilka dni później.

Na początku zrobiliśmy dla każdego małego kucharza fartuszek(każdy indywidualnie). Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju, osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantela”. Jednak największą atrakcją tego dnia okazało się wspólne pieczenie pizzy. Przy okazji dzieci poznały ciekawą historie tego przysmaku.

• Altówka

• 13.02.2018 05:33
        • Kolejnym bohaterem, a właściwie bohaterką koncertu muzycznego z cyklu „ Spotkań z muzyką”, była altówka. Na tym instrumencie z rodziny smyczkowych przepięknie zagrała dla nas pani Monika Cieślińska.

Zaproszony gość  wzbudził zainteresowanie naszych małych melomanów grając utwory A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku- Zima”, czy J. Straussa „ Nad pięknym, modrym Dunajem”. Prowadząca spotkanie, pani Monika przybliżyła Nam budowę altówki oraz sposoby gry na niej, poprzez zabawny wierszyk „Pochwaliła się altówka”.