• Jadłospis 12- 16.09

• Jadłospis od 12- 16 września

PONIEDZIAŁEK

Śniadanie: Owsianka na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (pszenica, żyto), masło (mleko), polędwica z indyka, ogórek zielony, szczypiorek. Herbata

Obiad: Zupa barszcz biały z ziemniakami i jajkiem (seler, mleko).

Makaron penne (pszenica) z kurczakiem i sosem wielowarzywnym. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Brzoskwinia, wafle ryżowe.

WTOREK

Śniadanie:  Pieczywo mieszane (pszenica, żyto, orkisz) z masłem (mleko), ser żółty (mleko), pomidor, szczypiorek. Herbata owocowa.

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem (seler, mleko)

Gulasz z szynki wieprzowej, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty. Woda z cytryną i miętą.

Podwieczorek: Brioszka z kruszonką (pszenica)

ŚRODA

Śniadanie: Pieczywo mieszane (pszenica, żyto, orkisz) z masłem (mleko), polędwicą sopocką, papryką, zieloną pietruszką . Herbata z cytryną.

Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami (seler, mleko). Kopytka (pszenica, jaja) z okrasą mięsno- cebulową. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Banan

CZWARTEK

Śniadanie: Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Chałka (pszenica) z masłem (mleko), miodem. Herbata malinowa.

Obiad: Zupa szczawiowa z ryżem (seler, mleko). Kotlety schabowe (pszenica, jaja), ziemniaki, gotowana mini marchewka. Lemoniada cytrynowa.

Podwieczorek:  Gruszka, herbatniki bebe (pszenica)

PIĄTEK

Śniadanie: Kawa zbożowa (jęczmień) na mleku/ mleku bez laktozy  Pieczywo mieszane (pszenica, żyto, orkisz) z masłem (mleko), jajko gotowane, rzodkiewka i szczypiorek. Herbata

Obiad: Zupa pieczarkowa z makaronem świderki (seler, pszenica, mleko)

Paluszki rybne (pszenica), ziemniaki, surówka z białej kapusty.

Podwieczorek: Jogurt owocowy (mleko