• Jadłospis 21.11-25.11

• Jadłospis

Poniedziałek 21

Śniadanie: pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), wędlina drobiowa, ogórek zielony, szczypiorek. Herbata

Obiad: zupa brokułowa z ziemniakami (seler, mleko)

Makaron spaghetti (zboża zawierające gluten) z mięsem mielonym, pieczarkami i papryką w sosie pomidorowym. Lemoniada cytrynowa

Podwieczorek:  Jabłko, 5 biszkoptów (zboża zawierające gluten)

Wtorek 22

Śniadanie: Owsianka na mleku/ mleku bez laktozy. Chałka (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko) i miodem. Herbata

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem (seler, mleko)

Pulpety z sosem koperkowym (zboża zawierające gluten, mleko) z ziemniakami i kiszonymi ogórkami.

Podwieczorek: Mandarynka, wafle ryżowe.

Środa 23

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), sałatą, szynką wieprzową, rzodkiewką i szczypiorkiem. Kakao na mleku/ mleku bez laktozy, herbata.

Obiad: Zupa ogórkowa z ziemniakami (seler, mleko). Makaron (zboża zawierające gluten) z serem twarogowym białym (mleko), jogurt naturalny (mleko) na słodko. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Mus owocowy, herbatniki (zboża zawierające gluten)

Czwartek 24

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), ser żółty (mleko), pomidor, natka pietruszki. Herbata malinowa.

Obiad: Zupa koperkowa z ryżem (seler, mleko)

Kotlet schabowy (jaja, zboża zawierające gluten), ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej.

Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Gruszka i pałki kukurydziane

Piątek 25

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z pastą rybną, pietruszką i papryką. Herbata

Obiad: zupa jarzynowa (seler, mleko). Kopytka (zboża zawierające gluten, jaja) z okrasą mięsno- cebulową), surówka z marchewki i jabłka.

Podwieczorek: precel (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko).

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.