• Jadłospis 19- 23.09

• JADŁOSPIS

Poniedziałek 19.09

Śniadanie: Kawa inka na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (pszenica, żyto, orkisz) z masłem (mleko), parówki z szynki, ketchup. Herbata malinowa.

Obiad: Zupa jarzynowa z ziemniakami (seler, mleko). Makaron spaghetti z sosem z mięsa mielonego, papryki, pieczarek.  Sok jabłkowy z wodą.

Podwieczorek: Banan

Wtorek 20.09

Śniadanie: Pieczywo mieszane (pszenica, orkisz, żyto), ser żółty (mleko), ogórek zielony, szczypiorek. Herbata owocowa

Obiad: Zupa koperkowa z ryżem (seler). Kotlet mielony (jaja, pszenica), ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej.  Lemoniada cytrynowa

Podwieczorek: Serek homogenizowany waniliowy (mleko)

Środa 21.09

Śniadanie: Pieczywo mieszane (pszenica, orkisz, żyto), masło (mleko), wędlina drobiowa, pomidor, szczypior. Herbata malinowa.

Obiad: Zupa ogórkowa z ziemniakami (seler, mleko). Ryż z polewą truskawkowo- jogurtową (mleko). Woda z cytryną i miętą.

Podwieczorek: Paluszki junior (pszenica), jabłko

Czwartek 22.09

Śniadanie: Rogal z makiem (pszenica), masło (mleko), twarożek z sera białego (mleko). Herbata z cytryną

Obiad: Rosół z makaronem (seler, pszenica). Potrawka z kurczaka (pszenica), ziemniaki, surówka z buraczków. Kompot wieloowocowy.

Piątek 23.09

Śniadanie: Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (pszenica, orkisz, żyto), masło (mleko), pasta z tuńczyka, papryką, zieloną pietruszką. Herbata

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem świderki (pszenica). Pierogi z ziemniakami i serem białym (pszenica, mleko) okrasa z cebuli i mięska. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Mus owocowy, wafle kukurydziane

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE !