• Jadłospis 10.10- 15.10

• JADŁOSPIS

PONIEDZIAŁEK (10.10)

Śniadanie: Owsianka na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), polędwica sopocka, ogórek zielony, szczypior. Herbata

Zupa kalafiorowa z ziemniakami (seler, mleko)

Drugie danie: Makaron spaghetti z sosem mięsno- warzywnym (zboża zawierające gluten). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Herbatniki zoo

WTOREK (11.10)

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), ser żółty (mleko), pomidor, zielona pietruszka. Herbata z cytryną

Zupa krupnik z kaszą jęczmienną (seler)

Drugie danie: Pulpety w sosie koperkowym (mleko), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej. Lemoniada cytrynowa z miodem.

Podwieczorek: Gruszka

ŚRODA (12.10)

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), wędliną drobiową, papryką, szczypiorkiem. Herbata z miodem i cytryną.

Zupa ogórkowa z ziemniakami (seler, mleko)

Drugie danie: Ryż na słodko z prażonymi jabłkami i jogurtem greckim (mleko). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Precel z makiem (zboża zawierające gluten)

CZWARTEK (13.10)

Śniadanie: Kakao na mleku.  Chałka (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko) i miodem.  Herbata

Zupa: Pomidorowa z makaronem (seler, mleko)

Drugie danie: Pieczone udko z kurczaka, ziemniaki, surówka z czerwonej kapusty z dodatkiem majonezu (jaja). Woda z cytryną i miętą

Podwieczorek: Mus owocowy 100 %

PIĄTEK (14.10)

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pasta jajeczna z dodatkiem majonezu (jaja), rzodkiewka, szczypiorek. Herbata malinowa.

Obiad: Żurek z ziemniakami (zboża zawierające gluten)

Drugie danie: Pierogi z serem i ziemniakami z okrasą mięsno- cebulową (zboża zawierające gluten, mleko). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek:  5 biszkoptów (zboża zawierające gluten), śliwki węgierki 2 sztuki

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE !