• Jadłospis 14.11-18.11

• Jadłospis od 14-18 listopada

Poniedziałek

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pastą jajeczną z dodatkiem majonezu (jaja), rzodkiewką i szczypiorkiem. Herbata z cytryną.

Obiad: Żurek z ziemniakami (seler)

Makaron penne (zboża zawierające gluten) z warzywami, mięsem z piersi kurczaka i sosem pomidorowym. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Mandarynka, herbatniki bebetki  (zboża zawierające gluten)

Wtorek

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko) z serem żółtym, pomidorem i natką pietruszki. Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Herbata

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem muszelki (zboża zawierające gluten, mleko)

Kotlet mielony (jaja, zboża zawierające gluten), ziemniaki, surówka z kapusty włoskiej. Woda z sokiem jabłkowym.

Podwieczorek:

Środa

Śniadanie: Płatki jaglane na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), polędwicą sopocką papryką i szczypiorkiem. Herbata malinowa

Obiad:  Barszcz czerwony z ziemniakami (seler, mleko)

Ryż z prażonymi jabłkami i jogurtem greckim (mleko) na słodko.

Podwieczorek: Bułka słodka z kruszonką (zboża zawierające gluten)

Czwartek

Śniadanie: Rogal maślany (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko) i twarożkiem na słodko. Herbata

Obiad: Rosół z makaronem (zboża zawierające gluten)

Potrawka z kurczaka z ziemniakami i surówką z buraczków (zboża zawierające gluten)

Podwieczorek: Banan

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko),

Obiad: Zupa szczawiowa z ryżem (seler, mleko)

Paluszki rybne z ziemniakami i surówką z białej kapusty.

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.