• KL.II B Przygotowywanie zdrowych kanapek

• 21.11.2016 16:17

• Dbając o właściwe nawyki żywieniowe naszych uczniów i kontynuując pracę z ubiegłego roku szkolnego  (w klasie I robiliśmy sałatkę owocową), obecnie postanowiliśmy przygotować zdrowe kanapki. Przed podjęciem zadania omówiliśmy wartości odżywcze poszczególnych produktów. Rozmawialiśmy o witaminach oraz składnikach mineralnych występujących we wszystkich przyniesionych przez nas warzywach. Zwieńczeniem naszej pracy była wystawa przygotowanych pyszności oraz wspólna degustacja.
          Anetta Kędziora
        • Mamy srebrny medal w Mistrzostwach Gminy w Szachach! !!

• 24.11.2016 20:23

• W dniach od 2-16.11.2016 r. w naszej szkole odbywały się szkolne eliminacje w szachach. Po zakończonym turnieju kwalifikacyjnym wyłoniliśmy 8 zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnych Mistrzostw w Szachach.
          W gminnym turnieju szachowym wystawiliśmy 2 drużyny czteroosobowe (3+1; Mirków I i Mirków II) w składach: Radosław Kaczor, Ignacy Maliga, Jędrzej Maliga, Daria Chęcińska; Tomasz Cegiełkowski, Jakub Masternak, Dominik Łuczycki, Aleksandra Sądaj.

Mamy medal!!! W tym roku uplasowalismy sie na II miejscu (w 2015 r. mieliśmy III lokatę).

• SP z Mirkowa wspiera reprezentację podczas meczu Polska - Słowenia

• 15.11.2016 01:46

• Dnia 14 listopada 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (A. Luto, M. Krawczyk) wzięła udział w widowisku sportowym, które odbyło się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu przy al. Śląska. Nasi szkolni kibice mieli okazję zobaczyć zmagania reprezentacji seniorów w meczu towarzyskim ze Słowenią.